Politika
IZETBEGOVIĆ NA SJEDNICI GO SDA: "Sve udarce trpimo za boljitak BiH, to će nam uz greške "Trojke" i koaliciju donijeti dominatnu pobjedu na idućim izborima" (FOTO)
27. Maj 202314
"Dvojac SNSD/HDZ bio nesretan kada bi došlo do ujedinjenja probosanskog bloka, kao što su sada sretni kada toga nema. Ja mislim da se ujedinjenje može desiti čak i u ovom mandatu", rekao je Izetbegović
Politika
21. Feb. 2023 21. Feb. 2023
14
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović rekao je večeras da SDA ima najjaču i najbrojniju komponentu u Federaciji BiH.
Rekao je da je Schmidt uradio potpuno nedemokratsku stvar kada je promijenio izborna pravila u noći izbora.
"Da sad, nakon što je vidio rezultate izbora, nakon što je vidio da je SDA najača ponovo promjeni pravila, to bi bilo van pameti. Mislim da to neće uraditi", rekao je Izetbegović.
Dodao je da će Lidija Bradara biti imenovana za predsjednicu FBiH, ali da se onda neće moći imenovati Vlada FBiH.
"Ne možete vi izbaciti najjaču straku i najjači blok. Ako žele da dvojica, mimo trećeg potpredsjednika, potvrde Vladu FBiH u Predstavničkom domu onda neka izvole. Ali im to HDZ neće podržati", rekao je Izetbegović.
On je potom govorio o mogućim scenarijima formiranja vlasti u FBiH.
"Da Lendo potpiše nešto što je protiv Bošnjaka i SDA, 101 posto je da to neće uraditi. Da će Schmidt nešto potpiše nakon što je rekao dogovorite se s SDA, je 99 posto da neće", rekao je Izetbegović i dodao da je rješenje u dogovoru.
Na pitanje da li razgovara sa NES-om i SBiH, odgovorio je: Radim, ali ljudi sa kojima to radim ne vole da to javno govorim. Može se desiti da neka stranka od ovih krene u blok sa SDA i DF.
On je ponovo pozvao na formiranje jakog probosanskog bloka te dodao da je pohlepa dijela stranaka iz probosanskog bloka, ohrabrena strancima, učinila da se taj blok podijeli i da se servilno ide prema SNSD-u i HDZ-u.
"Dvojac SNSD/HDZ bio nesretan kada bi došlo do ujedinjenja probosanskog bloka, kao što su sada sretni kada toga nema. Ja mislim da se ujedinjenje može desiti čak i u ovom mandatu", rekao je Izetbegović za BIR televiziju.
Naveo je da dio međunarodne zajednice želi na račun Bošnjaka zadovoljiti Srbiju, jer imaju problem na Kosovu.
Politika
IZETBEGOVIĆ NA SJEDNICI GO SDA: "Sve udarce trpimo za boljitak BiH, to će nam uz greške "Trojke" i koaliciju donijeti dominatnu pobjedu na idućim izborima" (FOTO)
27. Maj 202314
SENAD ANTE-PORTAL
RUMENO-ZELENA KOALICIJA: Senaid Memić i Abdulah Skaka nisu samo "Bakirovi ambasadori", nego i Bećirovićevi!
24. Maj 20233
Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ OTVORENO: "Vjerovatno ću ostati predsjednik SDA koja je pobjednička stranka" (VIDEO)
10. Maj 202311
Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ NAKON IMENOVANJA NOVE FEDERALNE VLADE: "Svi znamo dokle ovo može ići – do ponavljanja teških sukoba"
28. Apr. 202313
Sport
BOKSERSKI SPEKTAKL: Edin Puhalo odbranio titulu prvaka Evrope, u trećoj rundi tehničkim nokautom savladao višestrukog prvaka Francuske
Prije 52 min0
Hronika
STRAVIČNA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U SREDNJOJ BOSNI: Više osoba povrijeđeno, MUP SBK na nogama...
Prije 1h0
Žena
LEPRŠAVA KOMBINACIJA: Pristaje svakoj figuri, Nina Badrić u laskavoj haljini (VIDEO)
Prije 1h0
Regija
ZORAN KESIĆ NA PROTESTIMA U BEOGRADU: "Srbiju moramo da mijenjamo sa istim onim ljudima koji su natjerani da ovdje dolaze autobusima"
Prije 1h0
Politika
MINISTAR ODBRANE ZUKAN HELEZ UZBURKAO DUHOVE: „Da sam ja na Bakirovom mjestu, odmah bi…“
02. Jun. 202312
Politika
BUKTI RAT IZMEĐU STRANAKA TROJKE I DF-a: "Svi znamo da Komšićeva supruga nedavno nije uspjela nešto da kupi i da je to toliko nasekiralo..."
02. Jun. 202318
Politika
UZBUNA U DODIKOVIM REDOVIMA: Hoće li krivično odgovarati oni koji ne budu poštovali odluku visokog predstavnika Christiana Schmidta… (VIDEO)
01. Jun. 20234
Politika
OGORČENOST U SRBIJI NAKON PRESUDE STANIŠIĆU I SIMATOVIĆU: „Termin UZP izmišljen je kako bi Milošević mogao biti optužen i osuđen. To je najveća podvala..."
01. Jun. 202318
trenutak ...
Komentari - Ukupno 14
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.