Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 4h0
Medina Mujić iz Fondacije kazala je kako je glavna poruka ovogodišnjeg marša: “Odlučne cure će spasiti svijet”.
Vijesti
08. Mar. 2023
0
U organizaciji Fondacije CURE u Sarajevu je na 8. mart tradicionalno organiziran marš žena i mirni protest s ciljem ukazivanja da se žene i danas u 21. vijeku i dalje suočavaju s brojnim problemima i diskriminacijom, prenosi N1.
Medina Mujić iz Fondacije kazala je kako je glavna poruka ovogodišnjeg marša: “Odlučne cure će spasiti svijet”.
Protestna maršuta krenula je od Trga Susan Sontag ispred Narodnog pozorišta u Sarajevu, a završava ispred Parlamenta Bosne i Hercegovine. Pridružile su se i članice brojnih drugih organizacija.
“Želimo skrenuti pažnju da žene u BiH zaista nemaju jednaka prava i mogućnosti u javnoj sferi djelovanja, da se susreću s nizom problema u BiH. To je jedan od načina na koji smo željeli alarmirati javnost o problemima. Važno je naglasiti da Fondacija CURE aktivno radi na rješavanju problema tokom cijele godine – edukacije, semirani, konferencije i pisanje izvještaja, amandmana, konvencija…”, navela je.
Na pitanje da li žene imaju podršku društva i sistema, Mujić odgovara: “Nažalost jako malo. Žene se susreću s velikim izazovima jer vrlo često izostane sistemska podrška.”
Žene koje su marširale poručuju da nije samo Osmi mart taj dan kada se obraća pažnja na žene, već da im se poštovanje treba ukazati svaki dan.
Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 4h0
Svijet
"NAŠA BOL NE ZASLJEPLJUJE NAS ZA PATNJU DRUGIH": Palestinci u Gazi protestovali sa slikama ubijene izraelske djece
Prije 4h0
Ekonomija
DA LI JE OVO NAJJEFTINIJE MJESTO ZA LJETOVANJE: Cijeli dan jela i pila za samo 10,50 eura
Prije 5h0
Sport
INTER ELIMINISAN SA SVJETSKOG KLUPSKOG PRVENSTVA: Brazilci idu u četvrtfinale
Prije 5h0
Vijesti
NEŠTO SIGURNO SPREMAJU: U Sarajevo ušao konvoj vojnih vozila EUFOR-a
28. Jun. 20250
Vijesti
BORJANA KRIŠTO DOVEDENA PRED ZID: Mora imenovati Vukanovića...
Prije 21h2
Vijesti
TUŽNA VIJEST IZ SARAJEVA: Napustio nas je prof. dr. Emir Solaković, veliki čovjek i vrsni hirurg
29. Jun. 20251
Vijesti
MIRO LAZOVIĆ ZA "SB" O PREDMETU KOVAČEVIĆ: "Kratkovidna politika 'Trojke' ne shvaća da je Čović neraskidivo vezan za rušilačku politiku Dodika"
28. Jun. 20253
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.