Ekonomija
SECECIONISTIČKA POLITIKA DOLAZI NA NAPLATU: Hotelijeri prijavili otkazivanje rezervacija turista u RS
02. Apr. 20250
Novinare je zanimalo i šta ih spaja, šta razdvaja, kako gledaju na visoka politička pitanja poput NATO-a, odnosa prema Rusiji, OHR-u.
Politika
11. Mar. 2023 11. Mar. 2023
9
Organizacije mladih HDZ-a i SNSD-a u Banjaluci su ozvaničili saradnju dvije stranke i na ovom nivou. Kažu da zajedničkim inicijativama i djelovanjem mogu doprinijeti boljem statusu mladih u BiH, prenosi N1.
Ranije je održana sjednica Predsjedništva mladeži HDZ-a u Banjaluci.
Novinare je zanimalo i šta ih spaja, šta razdvaja, kako gledaju na visoka politička pitanja poput NATO-a, odnosa prema Rusiji, OHR-u.
“Partnerstvo HDZ i SNSD je primjer kako BiH treba da funkcioniše. Nemamo isti stav o NATO, stav NSRS je vojna neutralnost. Mi smo za demilitarizaciju. Onoga trenutka kada gdin Šmit dobije podršku Savjeta bezbjednosti, te se završi procedura imenovanja, mi ćemo ga priznati, do tada ne. OHR nije odradio ono za šta je bio delegiran u BiH, izgubio je kredibilitet kada se svrstao na jednu stranu u BiH. Međunarodna zajednica ne treba birati strane, oni su bili partner, ne u rješavanju, već u pravljenju problema. Stav RS je i neutralnost što se tiče sukoba u Ukrajini. Naši bratski odnosi su važni u privrednom, kulturnom, pogotovo političkom životu. RS nikada neće biti za sankcije Rusiji”, rekao je Denis Šulić, predsjednik Mladih SNSD.
Njegov kolega Mato Lončar, predsjednik Mladeži HDZ-a, manje rječit.
“Nemamo identične stavove po određenim pitanjima u BiH. Stav HDZ-a je po svim pitanjima koje ste Vi postavili poznat i predsjednik Čović je naš stav po tim svim pitanjima iznosio nekoliko puta, nema potrebe da ga ja sada ponavljam. Naša zajednička inicijativa je da radimo na rješavanju problema svake mlade osobe bez obzira da li ona živjela u Banjaluci, Sarajevu, ili Mostaru”, rekao je Lončar.
Potpredsjednik Republike Srpske Davor Pranjić osudio je napad na imovinu novinara u Banjaluci te poziva na hitno rješavanje ovog slučaja.
Pranjić je izrazio nadu da navedeni slučaj neće utjecati na rad novinara u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini te ustvrdio da sloboda izražavanja neće i ne može biti ugrožena prijetnjom i nasiljem. Ipak za njega sporni zakoni nisu tako sporni: “Ne bih mnogo razgovarao o zakonima dok ne budu stvar razmatranja.”
Denis Šulić je istakao da je SNSD osudio napade na novinare, a da će se o zakonima u javnoj raspravi razgovarati.
Zatražio je da ne bude duplih aršina, ni po pitanju zaštite samo nekih novinara, ni po pitanju odnosa ka najavljenim zakonima, koje kako kaže imaju zemlje zapada pa i Njemačka, čija fondacija u Banjaluci organizuje aktivnosti protiv zakonodavstva koje ima zemlja koja je finansira.
“Mi u SNSD nikada nismo pozivali na šamaranje novinara, dok iz drugih političkih organizacija dobijemo video poruke da treba šamarati”, naveo je dodajući da je takve prijetnje uputio poslanik Nebojša Vukanović novinaru Zoranu Šarencu.
Ekonomija
SECECIONISTIČKA POLITIKA DOLAZI NA NAPLATU: Hotelijeri prijavili otkazivanje rezervacija turista u RS
02. Apr. 20250
Vijesti
MINISTAR TRGOVINE RS DENIS ŠULIĆ IMA SVOJE ON: "Nepotreban bojkot trgovina"
30. Jan. 20251
Ekonomija
DODIKOV BOŠNJAK DENIS ŠULIĆ IMA PRIJEDLOG: " Povećati isporuku proizvoda na rusko tržište i uvesti dodatne letove"
27. Okt. 20241
Politika
REAGOVAO I DODIKOV BOŠNJAK DENIS ŠULIĆ: "Christian Schmidt potvrdio da ne zna šta radi"
01. Jul. 20231
Društvo
MUFTIJSTVO ZABRINUTO: Mostar nije Kordićevo vlasništvo
Prije 25 min0
Zabava
ADAM ADAKTAR OTKRIO TKO GA JE OD POZNATIH NAJVIŠE RAZOČARAO: Rekao mi je "želim tvoje obrve", pa se uvrijedio kad sam mu naplatio...
Prije 25 min0
Politika
DRAGAN ČOVIĆ IZNIO NIZ OŠTRIH I KONTROVERZNIH STAVOVA: "Bošnjački političari veći problem od Dodika, rješenje su tri federalne jedinice"
Prije 29 min0
Sport
PRVO PROTIV DOMAĆINA: Musa, Nurkić i drugovi saznali raspored utakmica na Eurobasketu
Prije 29 min0
Politika
NEČUVENO: Nakon boksačkog meča u Banjoj Luci, Milorad Dodik odmah utrčao u ring i uzeo...
28. Apr. 20250
Politika
FEDERALNI PREMIJER NERMIN NIKŠIĆ TVRDI: "Imamo plan i znamo put, Federacija kreće u borbu za energetsku stabilnost"
28. Apr. 20250
Politika
IZ PISMA UPUĆENOG MINISTRU KOŠARCU: Smatramo neophodnim da se ukaže na potrebu za reciprocitetom u postupanju sa...
28. Apr. 20250
Politika
VOŽD JE NA KOLJENIMA, POTUČEN I OVO SU MU ZADNJI TRZAJI: SIPA nije problem Dodiku – njegov problem je RS koja ga je prerasla
Prije 16h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 9
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.