Svijet
RUSIJA PORUČILA SAD-u: Ne napadajte Iran, blizu smo nuklearne katastrofe
18. Jun. 20250
-Jedva čekam da vidim ko će u četvrtak od ministara da se izjasni po ovom pitanju, a ko neće“, napisao je Basta u drugoj objavi.
Regija
15. Mar. 2023
1
Da je trebalo da se izjasni protiv pritiska SAD-A na njegovu zemlju, a ne sankcija Rusiji, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva vanjskih poslova Ruske Federacije Marija Zaharova reagujući na izjavu srbijanskog ministra privrede Radeta Baste, koji joj je odgovorio putem Instagrama.
„Kao dobar srpski domaćin pozivam Vas na srpsku tradicionalnu večeru. Ako ste u mogućnosti i znate kuda da dođete“, napisao je Basta sarkastično na svom Instagram nalogu uz fotografiju Zaharove.
Također, on je u odvojenoj objavi reagovao i na tekst objavljen u „Danasu“.
Basta je reagovao i na tekst objavljen u „Danasu“, rekavši da banalizacija njegovog jasnog stava po pitanju uvođenja sankcija Rusiji u naslovu teksta svjedoči da mnogi u Srbiji, nažalost, nisu svjesni ozbiljnosti situacije u kojoj se nalazi ta država.
„Teza da sam ‘spavač SNS-a’, kako je to opisano, nepotrebna je u ovom političkom trenutku. Moj stav je jasan – stojim uz predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u odbrani državnih i nacionalnih interesa, mislim svojom glavom i imam dovoljno hrabrosti i ozbiljnosti da svoj stav iznesem. Za mene kao ministra privrede jedino je važno da se nastavi ekonomski prosperitet zemlje, da građani imaju pune frižidere i da znaju da država u svakom trenutku vodi računa o njihovim interesima. Jedva čekam da vidim ko će u četvrtak od ministara da se izjasni po ovom pitanju, a ko neće“, napisao je Basta u drugoj objavi.
Svijet
RUSIJA PORUČILA SAD-u: Ne napadajte Iran, blizu smo nuklearne katastrofe
18. Jun. 20250
Vijesti
REAKCIJA RUSIJE NA MERZOVU PODRŠKU IZRAELU: Marija Zaharova ga nazvala...
18. Jun. 20250
Regija
ZAHAROVA ODGOVORILA VUČIĆU: "Srbija dobro svjesna svih rizika povezanih s..."
05. Jun. 20250
Evropa
NOVE PORUKE MARIJE ZAHAROVE UPUĆENE UKRAJINI: "Ponašaju se tvrdoglavo, nećemo dozvoliti nikome da razgovara sa nama sa pozicije sile.."
04. Jun. 20250
Vijesti
IZAZVAO NAJVEĆU KRIZU OD DEJTONA I GOTOVO UVEO DRŽAVU U RAT: Kako je Dodik dogovorio i realizovao pokajnički let pred kadije Suda BiH? (VIDEO)
Prije 30 min0
Vijesti
AVDO AVDIĆ O LICEMJERJU LAKTAŠKOG VOŽDA: "Dodik je priznao institucije tek kada su mu obećale da ga neće pritvoriti" (VIDEO)
Prije 52 min2
Vijesti
SLADIĆ PROGNOZIRA PROMJENE: "Vrelina stiže kraj, ali..."
Prije 56 min0
Politika
LJUBIŠA PETROVIĆ O DODIKOVOJ PRESUDI: "Prešao igricu, izdigao se iznad pravosuđa"
Prije 1h0
Regija
PJESME O KLANJU ODJEKIVALE ZAGREBOM: Spominjali se Trebević, Krajina - Marković poručila "Ne u moje ime"
Prije 14h0
Regija
VUČIĆ ZAKUKAO NA INSTAGRAMU: "Kao boga vas molim, urazumite se, nećemo dozvoliti..."
03. Jul. 20250
Regija
U CENTRU ZAGREBA ORE SE FAŠISTIČKE PJESME: "Evo zore, evo dana, evo Jure i Bobana" (VIDEO)
04. Jul. 20250
Regija
VUČIĆ OŠTRO O THOMPSONOVOM KONCERTU: "Podrška neonacističkim vrijednostima, a cijela Evropa šuti..."
Prije 11h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.