Rat u zalivu
TOTALNI HAOS NA BLISKOM ISTOKU: Iran lansirao rakete i dronove na Bahrein i Kuvajt, Trump poručuje: "OVO JE TEK POČETAK!"
Prije 9 min0
"Politički zvaničnici bi trebali biti jedinstveni u osudi ovog, ali i svakog drugo čina, koji je u suprotnosti sa principima multikulturalizma i multireligijskog života u Bosni i Hercegovini", poručuje Jurišić.
Društvo
27. Mar. 2023 27. Mar. 2023
0
Povodom skrnavljenja pravoslavnog hrama u Stocu oglasila se Duška Jurišić, zamjenica državnog ministra za ljudska prava i izbjeglice.
„Skrnavljenje Sabornog hrama Vaznesenja Gospodnjeg u Stocu zaslužuje najoštriju osudu. Ovaj vandalski čin stvara osjećaj nesigurnosti među povratnicima, nelagodu među većinom stanovnika koji su za život u sigurnosti i toleranciji.
Uništavanje i skrnavljenje vjerskih objekata predstavlja direktnu povredu ljudskih prava svakog čovjeka, koji njeguje svoj duhovni, vjerski i kulturni identitet.
Policija treba da uloži dodatni napor radi brzog otkrivanja počinilaca, a pravosudni organi ovakve akte bi trebali strožije sankcionirati.
Imajući u vidu učestalost kršenja prava ranjivih i manjinskih grupa, a posebno povratnika, politički zvaničnici bi trebali biti jedinstveni u osudi ovog, ali i svakog drugo čina, koji je u suprotnosti sa principima multikulturalizma i multireligijskog života u Bosni i Hercegovini", poručuje Jurišić.
Rat u zalivu
TOTALNI HAOS NA BLISKOM ISTOKU: Iran lansirao rakete i dronove na Bahrein i Kuvajt, Trump poručuje: "OVO JE TEK POČETAK!"
Prije 9 min0
Show
"NE DOBIVATE NAJBOLJE OD MENE": Jon Bon Jovi iznenada prekinuo koncert u New Yorku, nije se osjećao dobro
Prije 15 min0
Hronika
ČUDO U AMERICI: Srušio se avion, svi putnici spašeni (VIDEO)
Prije 17 min0
Politika
"POGURAT ĆU ZA GLASOVE?": Kako je Nešić izbjegao odgovornost za podmićivanje na izborima?
Prije 24 min0
Društvo
SMEĆE NA DRINI: Od ekološke katastrofe do raspirivanje mržnje prema Bošnjacima!
22. Jul. 20260
Društvo
HERCEGOVAC OD RUŠEVINE NAPRAVIO RAJ NA ZEMLJI: Otkrio zašto nije gradio na moru (FOTO)
22. Jul. 20260
Društvo
U BiH UKINUTE DOZVOLE ZA 52 LIJEKA: Na popisu poznati lijekovi za oči, bolove, dijabetes i teške bolesti
21. Jul. 20260
Društvo
DIJASPORA U PROBLEMIMA: Kirije nezaustavljivo rastu
21. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.