ABA LIGA: Odličan povratak Igokee, nedovoljan da izbjegne poraz od Partizana

Partizan je bolje otvorio utakmicu. Krenuli su crno bijeli sa Madarom, Trifunovićem, Anđušićem, Papapetruom i Smailagićem, a minute je rano dobio i Vukčević. Partizan je odlično počeo u prvoj četvrtini da bi u drugoj dozvolio Igokei da se vrati.

• 10. Apr. 2023

• 0

Ekipa Partizana savladala je bez većih problema ekipu Igokee u 25. kolu ABA lige. Rezultat je bio 89:74 , piše Sport Klub.

Igokea je uspjela da povede čak protiv Partizana tokom treće četvrtine, ali su crno bijeli našli odgovor. Jedna ukradena lopta i lak koš iz kontre kapitena Kevina Puntera je ponovo vratilo prednost Beograđanima, a na taj način je Partizan krenuo i u seriju 12:1 koja je prelomila tu četvrtinu.

Partizan je odlično šutirao i za dva i za tri poena. Držao je preko 60 odsto šuta za dva i 40 odsto šuta za tri i to je bio osnov igre crno bijelih u napadu. Takođe su dobro i dijelili loptu jer su završili duel sa 17 asistencija.

Aleksa Avramović je bio najefikasniji sa 15 poena uz šut iz igre 6/7.

Stefan Đorđević s druge strane upisao je double-double sa 18 poena i 10 skokova, isto broj poena upisao je i Nerandžić, a bh. reprezentativac Haris Delalić ubilježio je 3 poena i 2 skoka za 17 minuta na parketu.