ZAMJENIK BRITANSKOG PREMIJERA PODNIO OSTAVKU: "Postavljanjem tako niskog praga za maltretiranje..."

(...) ova istraga je postavila opasan presedan, rekao je on.

  • Evropa

  • 21. Apr. 2023  21. Apr. 2023

  • 1

Zamjenik britanskog premijera i ministar pravde Dominic Raab podnio je ostavku nakon navoda da je maltretirao osoblje u različitim odjelima.

On je u ostavci naveo da se na taj korak odlučio nakon prijema izvještaja koji je proizašao iz istrage koju je vodio Adam Tolley KC.

"Pozvao sam na istragu i obavezao se da ću podnijeti ostavku, ako se utvrdi bilo kakvo maltretiranje. Vjerujem da je važno da održim moju riječ", naveo je on.

Napomenuo je da iako osjeća obavezu da prihvati ishod istrage, ona je odbacila sve osim dvije tužbe protiv njega. Kritikovao je "neprijatne" i "pogrešne" nalaze.

"Postavljanjem tako niskog praga za maltretiranje, ova istraga je postavila opasan presedan. Podstaći će lažne optužbe protiv ministara i imati zastrašujući efekat na one koji vode promjene u ime Vlade i n britanskog naroda", naveo je Rab, prenosi Dnevni avaz.

Rabova ostavka smatra se značajnim neuspjehom za premijera Rishija Sunaka, koji bi se mogao suočiti s kritikama jer je dozvolio Raabu da ostane na funkciji dok je istraga u toku.

Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...