Politika
KONAKOVIĆ OTKRIO: Nakon pisma Varhelyju, imali smo težak i dug razgovor o Rezoluciji
19. Maj 20244
Varhelyi je dodao da onaj ko hoće u Evropsku uniju on ne ide u Rusiju. Kazao je također kako je jasna podrška Evropske unije Bosni i Hercegovinu jer je on zbog toga i došao danas u Sarajevo, ali da “nam trebaju rezultati”.
Politika
17. Maj 2023
5
Evropski komesar za proširenje Oliver Varhelyi, odgovarajući na pitanje reporterke N1 da prokomentariše najavljenu posjetu predsjednika bh. entiteta Republika Srpska Milorada Dodika ruskom lideru Vladimiru Putinu, poručio je da "naši saveznici ne idu u Rusiju".
Varhelyi je dodao da onaj ko hoće u Evropsku uniju on ne ide u Rusiju. Kazao je također kako je jasna podrška Evropske unije Bosni i Hercegovinu jer je on zbog toga i došao danas u Sarajevo, ali da “nam trebaju rezultati”.
Predsjedavajuća Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Borjana Krišto je također komentarisala najavu Dodika kako Nacrt zakona o vanjskim poslovima BiH neće proći u državnom parlamentu zaključivši kako konsenzus i kompromis nemaju alternativu.
“Nadam se i vjerujem da smo sazreli kao društvo, država, zajednica… da na razini institucionalnih dijaloga i na razini dijaloga lidera, uz konsenzus i kompromis koji nemaju alternativu, radimo i donosimo odluke. Nadam se da će i druge razine vlasti i druga tijela učiniti sve da se stvari kreću naprijed. Uvjerena sam da se na ovom putu neću umoriti, ali treba podrška svih, prije svega tri konstitutivna naroda. BiH ima takav Ustav i strukturu. Bosni i Hercegovini se jamči politička stabilnost i napredak, kako unutar same zemlje tako i na putu ka EU”, istakla je Krišto.
Politika
KONAKOVIĆ OTKRIO: Nakon pisma Varhelyju, imali smo težak i dug razgovor o Rezoluciji
19. Maj 20244
Regija
POVJERENIK EVROPSKE KOMISIJE: "Crna Gora je najnapredniji kandidat za ulazak u EU"
27. Feb. 20240
Regija
NE SMETA MU ŠTO JE SA DODIKOM NEGIRAO DRŽAVU BiH : Varhelji se sastao s Mandićem i poručio da su vrata EU otvorena za Crnu Goru
27. Feb. 20242
Regija
LEKCIJE EVROPSKOG KOMESARA ZA PROŠIRENJE: "Crna Gora neće zatvoriti nijedno poglavlje dok ne sprovede reforme"
08. Nov. 20232
Svijet
PRVIH STO DANA ADMINISTRACIJE DONALDA TRUMPA: Oživljavanje Inicijative tri mora slučajno se poklopilo s datumom...
Prije 12 min0
Evropa
NJEMAČKI MEDIJI PIŠU: "Zlokobno bratstvo Putina i Trumpa zasad djeluje kao stvar prošlosti, a Ukrajina..."
Prije 28 min0
Hronika
POJAČANE PRAZNIČNE KONTROLE: Policija zbog alkoholiziranih vozača isključila iz saobraćaja čak...
Prije 49 min0
Mini market
IGK UPOZORAVA: "Dodik završava ono što je Milošević započeo, svijet je jednom iznevjerio Bosnu i Hercegovinu"
Prije 56 min0
Politika
VOŽD JE NA KOLJENIMA, POTUČEN I OVO SU MU ZADNJI TRZAJI: SIPA nije problem Dodiku – njegov problem je RS koja ga je prerasla
29. Apr. 20250
Politika
"NE ŽELIM FEDERALNIM MEDIJIMA DA PRIUŠTIM OBJAVU DA SU PREMIJERU RS STAVILI LISICE NA RUKE": Višković objasnio zašto je u Sindikat dopraćen s dugim cijevima
01. Maj 20250
Politika
DODIK ZA AUSTRIJSKI MEDIJ: "Da je neko mogao da me uhapsi, već bi to učinio; dva su moguća izlaza iz političke krize"
Prije 19h0
Politika
NEVJEROVATNO: Šta je sve predsjednik Naše stranke Edin Forto rekao o Draganu Čoviću i Miloradu Dodiku...
Prije 5h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 5
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.