Vijesti
DODIKOV MARKETING NACIONALIZMA: Kako novim sloganom lider iz Laktaša zloupotrebljava žene i djecu za političke poene
Prije 18 min0
"Rusi ne znaju gdje će to biti, ali vidimo da nastaje haos između Wagner grupe i samih ruskih snaga", rekao je za Sky News.
Evropa
12. Jun. 2023
0
Ruske tvrdnje o broju gubitaka u ukrajinskoj protivofenzivi su "gotovo sigurno ozbiljno pretjerane", pišu britanski obavještajci.
Ministar obrane Sergej Šojgu preuveličava odbrambene uspjehe kako bi poboljšao svoj javni imidž usprkos "sve manje maskiranim kritikama nekih sunarodnjaka Rusa", saopćilo je britansko Ministarstvo obrane.
Pozvao je odbrambenu industriju da udvostruči svoje napore i kritizirao je oficire zbog presporog slanja rezervnih vozila na crtu fronta.
Šojgu se želi predstaviti kao "kontrolor strateških pitanja" dok Ukrajina ubrzava svoje napade, saopćilo je Ministarstvo odbrane Ujedinjenog Kraljevstva.
Tobias Ellwood, predsjednik izbornog odbora za obranu Ujedinjenog Kraljevstva, rekao je danas da "u sljedećih nekoliko dana trebali bismo očekivati veliki napad u jednom ili drugom dijelu Donbasa".
On ističe da ukrajinska vojska poduzima "operacije ispitivanja i oblikovanja" i da je "glavna fronta ukrajinskih sposobnosti još uvijek u rezervi spremna za taj pojedinačni napad".
"Rusi ne znaju gdje će to biti, ali vidimo da nastaje haos između Wagner grupe i samih ruskih snaga", rekao je za Sky News.
Rekao je da je eksplozija brane u Kahovki pokazala da Vladimir Putin "nije čak ni imao vjere da može zadržati tu branu".
No pozvao je na "oprez" sve koji pretpostavljaju da će Ukrajina "navaliti" i da će "sve biti gotovo vrlo brzo".
Ellwood, bivši ministar obrane, pozvao je saveznike da osiguraju više tenkova, borbenih aviona F16 i projektila dugog dometa.
Vijesti
DODIKOV MARKETING NACIONALIZMA: Kako novim sloganom lider iz Laktaša zloupotrebljava žene i djecu za političke poene
Prije 18 min0
Hronika
NAKON ŠTO JE U HAUSTORU IZBO STARIJU ŽENU: Policija još traga za napadačem
Prije 26 min0
Svijet
NAJOPASNIJE DOBA OD HLADNOG RATA: Ključna članica NATO-a označila SAD kao prijetnju!
Prije 34 min0
Hronika
TEŠKA NESREĆA KOD MODRIČE: Poginuo muškarac, putnik iz jednog od vozila
Prije 36 min0
Evropa
NEVIĐENA PANIKA U RUSKIM REDOVIMA, MREŽE BRUJE O DRAMATIČNOM PREOKRETU: "Lagali su Putinu"
25. Dec. 20250
Evropa
POLJACI ODGOVORILI NA RUSKE PROVOKACIJE: Nijedan grad na svijetu nema to što danas ima Varšava
Prije 19h0
Evropa
"LJUDI NAPUNITE MOBITELE I PRIPREMITE SVIJEĆE U KUĆI": Orkanska oluja udarila na Evropu
Prije 18h0
Evropa
KOGA PUTIN PLANIRA NAPASTI: Otkriven ruski vojni plan za 2026. godinu
Prije 5h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.