Hronika
STRAVIČAN SNIMAK: Auto pokosio pješaka na trotoaru, sve snimila kamera (VIDEO)
09. Jun. 20260
Muharem Frenjo je, koliko pamtim, prvo dijete rođeno u povratničkoj zajednici u Stocu i zasigurno jedno od prvih rođenih u povratničkim sredinama u cijeloj Bosni i Hercegovini.
Hronika
27. Avg. 2023
0
Motociklist F. M. (27) iz Stoca poginuo je u teškoj prometnoj nesreći koja se u subotu, 26. 8. 2023 oko 16:10 sati dogodila na cesti magistralne ceste M-18, Sarajevo – Olovo.
Kako je saopšteno iz MUP-a Kantona Sarajevo, F. M., koji je upravljao motociklom Suzuki, sudario se s automobilom Golf, za čijim volanom je bio K. B. (24).
Motociklist Muharem F. je smrtno stradao, dok su vozač Golfa i njegova suputnica 23-godišnja Ž. J. zadobili lakše ozljede. Njima je liječnička pomoć ukazana u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu.
Prijatelji se na društvenim mrežama opraštaju od nastradalog Muharema koji je bio poznati limar iz Hercegovine. Volio je automobile i motocikle, piše Crna-hronika.info.
Svi koji su i koji poznaju ovu obitelj bez obzira na nacionalnost su u žalosti za ovim momkom među njima i ja.
Bio je predobar momak koji je jučer izgubio život ma dionici ceste Olovo-Sarajevo. Riječ je o vrsnom autolimaru koji sa bratom radio čuda u malom gradu na Bregavi (Stolac).
Braća su posao naslijedili od oca i nastavili lijepu tradiciju kako pomaganju ljudima svojom dobrotom tako i svojim radom.
Riječ je o Muharemu Frenji i Autolakirerskoj radionici DiV. Hercegovina u ovom trenutku tuguje za gubitkom koji je nenadoknadiv za sve nas koji dole živimo, a posebno za građane.
Muharem Frenjo je, koliko pamtim, prvo dijete rođeno u povratničkoj zajednici u Stocu i zasigurno jedno od prvih rođenih u povratničkim sredinama u cijeloj Bosni i Hercegovini.
Teško je nekom neupućenom objasniti značaj te skromne, hrabre povratničke porodice i nekolicine prvih povratničkih porodica za sve Stočane. Pretrpjeli su brojna iskušenja i teškoće, a njihova kuća je uvijek bila utočište za sve druge koji su tada još uvijek povremeno dolazili u Stolac.
Sa svojom zajednicom se Muharem tako rodio i srodio. Oni koji ga poznaju najbolje i reći će da je bio upravo takav, prkosan, pomalo svojeglav, a neizmjerno dobrodušan, uvijek susretljiv i iskren prijatelj. Volio je i živio svoj Stolac.
Porodici, a posebno majci Senadi, želim sabur, a Muharemu da tamo gdje se svi vraćamo zagrli svoga babu Šaćira i da zajedno s njim sada hodi dženetskim baščama.
Hronika
STRAVIČAN SNIMAK: Auto pokosio pješaka na trotoaru, sve snimila kamera (VIDEO)
09. Jun. 20260
Hronika
CRNI PETAK NA BH. CESTAMA: U stravičnoj saobraćajnoj nesreći poginuo 20-godišnji mladić
05. Jun. 20260
Hronika
UŽAS NA AUTOPUTU: Državljanin BiH vozio autoputem u suprotnom smjeru, u direktnom sudaru poginule dvije osobe!
01. Jun. 20260
Hronika
UŽAS NA BH. CESTAMA: Sudarili se autobus i automobil, povrijeđeno dvoje djece
01. Jun. 20260
Rat u zalivu
IRANSKI GENERAL UZBURKAO JAVNOST: "Trend kolapsa cionističkog režima je dobio na zamahu..."
Prije 13 min0
Svijet
NA OVO SE DUGO ČEKALO: Ovo su reakcije publike prilikom intoniranja iranske himne...
Prije 27 min0
SP 2026
POTPUNA LUDNICA U GRUPI G: Iran se dva puta spašavao protiv Novog Zelanda...
Prije 39 min0
Jeste li znali
U SRBIJI SE O OVOME ŠUTI: Jeziva otkrića NATO vojnika, kakvi su ljudi mogli počiniti ovakve bestijalne zločine…
Prije 47 min0
Hronika
ISPLIVAO SNIMAK TRAGEDIJE U RIO DE JANEIRU: U sudaru helikoptera poginuli poznati pjevači i YouTuber (VIDEO)
Prije 19h0
Hronika
PROVOKACIJE ZAMALO ZAVRŠILE POGUBNO: Brza reakcija policije spriječila tučnjavu navijača Hrvatske i BiH (VIDEO)
13. Jun. 20261
Hronika
OPSADNO STANJE U DIJELU SARAJEVA: Elez iz Srbije poslao ubice u BiH, OSA presrela poruke jednog od najzloglasnijih kriminalaca na Balkanu
Prije 9h0
Hronika
OPĆA OPASNOST U GLAVNOM GRADU: Službe na nogama zbog straha od odmazde Darka Eleza zbog ubistva prvog saradnika
Prije 19h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.