Hronika
VELIKA AKCIJA FUP-a U ZDK: Oduzeta dokumentacija poznatog centra za obrazovanje, prevaranti pali s preko 80.000 KM keša
03. Jul. 20260
Oglasio se i načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević.
Hronika
03. Sep. 2023 03. Sep. 2023
1
U župi svetog Petra i Pavla u Kaknju sinoć se dogodio napad na župnika Žarka Vujicu. Maskirani razbojnik upao je u prostorije župne kuće, vezao velečasnog te uz prijetnju nožem oteo novac i zlatni nakit.
“U 21:05 sati Policijskoj stanici Kakanj prijavljeno je izvršenje krivičnog djela razbojništva počinjenog na štetu župnika Crkve svetog Petra i Pavla u ulici Mehmeda Skopljaka kojom prilikom je od strane jednog lica uz prijetnju nožem otuđen određen iznos novca i zlatni nakit. Uviđaj su izvršili pripadnici Sektora kriminalističke policije Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko–dobojskog kantona. U toku je vršenje istražnih radnji u cilju utvrđivanja okolnosti pod kojima se djelo dogodilo”, rekao je portparol MUP-a ZDK Elvedin Fišek za Avaz.
Oglasio se i načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević.
“Duboko sam tužan zbog napada na vlč. Žarka Vujicu koji se dogodio tokom protekle noći u Kaknju. Jutros sam odmah po saznanju posjetio župnika kako bih mu uputio izraze podrške i suosjećanja. Sa bolom u duši izražavam razočarenje i nevjericu da postoje tako zli ljudi koji su spremni izvršiti takav gnusan i strašan čin napada. Od nadležnog kantonalnog MUP-a očekujem da što prije pronađu počinioca, a od pravosudnih organa da oštro kazne počinioca. Izražavam spremnost Općine Kakanj da namiri materijalnu štetu nastalu napadom i pljačkom, a posebno naglašavam da je najveća bol činjenica da je zvjerski napadnut župnik vlč. Žarko Vujica i u tom smislu župniku, vjernicima i svim ljudima koji su s tugom primili vijest upućujem izraze suosjećanja. Ja lično i svi građani Kaknja, svih nacija i vjera, danas su u mislima i molitvama uz našeg sugrađanina vlč. Žarka Vujicu”, naveo je Bajtarević.
Župnik je za portal Centralna.ba rekao kako je bio vezan i da su mu razbojnici držala nož pod vratom, ali da nije pretučen.
“U šoku sam”, naveo je kratko.
Hronika
VELIKA AKCIJA FUP-a U ZDK: Oduzeta dokumentacija poznatog centra za obrazovanje, prevaranti pali s preko 80.000 KM keša
03. Jul. 20260
Društvo
ZELENA REVOLUCIJA U KAKNJU: Grad teške industrije i uglja postaje lider u čistoj energiji
21. Maj 20260
Ekonomija
LIDL PROMIJENIO LICE BH.GRADA: Izgrađen je na mjestu simbola industrijske moći
21. Maj 20261
Vijesti
KRAJ SLOBODE GOVORA: Bh. grad uvodi policijsku kontrolu društvenih mreža
13. Maj 20260
Žena
TAJNA NAJPOZNATIJE VJENČANICE NA SVIJETU: Gdje se danas nalazi bajkovita haljina princeze Diane? (FOTO)
Prije 16 min0
Evropa
EKSPLOZIJA UZ GRANICU S UKRAJINOM: Poljska potvrdila ono čega su se mnogi pribojavali
Prije 25 min0
Politika
STRANKA JE PRETVORENA U PORODIČNI PROJEKAT: Žestoke prozivke na račun Dragana Čovića i HDZ-a BiH
Prije 37 min0
Šareni svijet
OPASNI ULJEZ U JADRANU: Ova riba nosi jedan od najsnažnijih neurotoksina na svijetu
Prije 47 min0
Hronika
VELIKA NESREĆA TOKOM HELIKOPTERSKE OBUKE: Sedam osoba poginulo, među njima i visoki zvaničnici
30. Jul. 20260
Hronika
ON GA JE SAVLADAO: Hrabri Ivan do detalja ispričao kako je nadjačao Poljaka i šta mu je ovaj govorio – Jednu riječ je stalno ponavljao
28. Jul. 20260
Hronika
TRAGEDIJA NA LETU ZA DÜSSELDORF: Avion prinudno sletio u Beograd, stjuardesa otvorila vrata toaleta i zatekla jeziv prizor!
Prije 5h0
Hronika
JEZIV INCIDENT U BiH: Nakon svađe uzeo sjekiru pa brutalno isjekao pet krava
29. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.