Šareni svijet
OBOJEN VELIKI KANAL U VENECIJI: Greti Thunberg zabranjen ulazak u grad
24. Nov. 20250
“Tužilac je podigao optužnicu protiv djevojke koja je učestvovala u protestu vezanom za klimu 24. jula u Malmeu”, navedeno je u saopštenju.
Evropa
15. Sep. 2023
2
Švedsko Tužilaštvo saopštilo je da je podiglo optužnicu protiv aktivistice za zaštitu životne sredine Grete Thunberg zbog učestvovanja u neodobrenim protestima u Švedskoj, prenosi Srna.
U saopštenju se podsjeća da su sporni protesti održani 24. jula u švedskom gradu Malmeu.
“Tužilac je podigao optužnicu protiv djevojke koja je učestvovala u protestu vezanom za klimu 24. jula u Malmeu”, navedeno je u saopštenju.
Protesti nisu bili odobreni, a demonstranti su neovlašteno blokirali saobraćaj.
Švedska tužiteljica Izabel Ekberg izjavila je da je Tunberg odbila da napusti mjesto održavanja protesta i optužena je za nepoštovanje naređenja policije.
Šareni svijet
OBOJEN VELIKI KANAL U VENECIJI: Greti Thunberg zabranjen ulazak u grad
24. Nov. 20250
Svijet
GRETA THUNBERG DETALJNO OPISALA BORAVAK U IZRAELSKOM ZATVORU: "Sve su snimali, ismijavali su nas"
15. Okt. 20250
Svijet
IZRAEL DEPORTOVAO GRETU THUNBERG I JOŠ 170 AKTIVISTA: Progovorili o zlostavljanju od strane izraelskih vojnika
06. Okt. 20250
Svijet
SRAMNE IZJAVE BEN GVIRA: "Aktivisti bi trebali jasno osjetiti uvjete pritvora i dvaput razmisliti prije nego što se ponovno približe Izraelu!"
05. Okt. 20250
Evropa
FENIKS MODERNOG DOBA: Državna politika podiže Tursku iz pepela razornog zemljotresa
Prije 3h0
Politika
RAMIZ SALKIĆ OTKRIVA OPASNE NAMJERE VOŽDA: "Dodikova radikalna politika ima za cilj opravdavanja svake buduće akcije protiv Bošnjaka"
Prije 3h0
Svijet
SADA JE POTPUNO JASNO - STIŽE UDAR: Trump nije pristao na ključni uslov, zna se i kada će napasti Iran - "Biće kao Putin" (VIDEO)
Prije 3h0
Ekonomija
RECEPT IZ RS U SARAJEVU: Zašto Federalna vlada kopira loše politike dok radnici bježe na Zapad? (VIDEO)
Prije 3h0
Evropa
NJEMAČKI METEOROLOZI NAJAVILI: Suočit ćemo se sa snježnim fenomenom jezivog naziva...
Prije 20h0
Evropa
DRAMA U ZEMLJI ČLANICI EU: Američki ambasador podivljao zbog izjave predsjednika parlamenta, oglasio se i predsjednik države...
06. Feb. 20261
Evropa
MAĐARSKI MEDIJ PIŠE: "Šta je htjela Marija Zaharova izjavom o BiH"
05. Feb. 20260
Evropa
RASTU NAPETOSTI IZMEĐU DVIJE ČLANICE NATO-a NA MEDITERANU: "Sistem Navtex je izazvao paniku"
06. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.