Intervjui
ŠERBO RASTODER ZA "SB": "Crna Gora je po retorici evropska, a po ideologiji četnička, Bošnjačka stranka diskreditirala je bošnjačku ideju"
Prije 7 min0
Policija je također potvrdila da je štetu izazvala "vanjska mehanička sila".
Evropa
20. Okt. 2023
0
Finska policija navodi da je kineski brod bio u središtu njihove istrage o sumnji da je sabotaža naftovoda između Finske i Estonije koji je oštećen ovog mjeseca, piše Reuters.
Nakon što je curenje dovelo do zatvaranja naftovoda Balticconnector 8. oktobra, finske vlasti istražuju štetu za koju kažu da je prouzrokovana "vanjskom" aktivnošću.
"Kretanje broda Newnew Polar Bear koji plovi pod zastavom Hong Konga podudara se s vremenom i mjestom oštećenja plinovoda", stoji u saopćenju Nacionalnog istražnog ureda.
"Sarađivat ćemo s kineskim vlastima kako bismo utvrdili ulogu navedenog broda", citirao je detektiv Risto Lohi.
Policija je također potvrdila da je štetu izazvala "vanjska mehanička sila".
Trebat će najmanje pet mjeseci za popravak plinovoda, rekao je njegov operater prošle sedmice, ostavljajući Finsku potpuno ovisnom o uvozu ukapljenog prirodnog plina tokom zime.
Prirodni plin čini oko pet posto finske potrošnje energije, uglavnom se koristi u industriji i kombiniranoj proizvodnji topline i električne energije.
Intervjui
ŠERBO RASTODER ZA "SB": "Crna Gora je po retorici evropska, a po ideologiji četnička, Bošnjačka stranka diskreditirala je bošnjačku ideju"
Prije 7 min0
Sport
SJAJAN POTEZ DEDIĆA KOJI JE PRETHODIO GOLU: Newcastle poveo protiv Liverpoola
Prije 19 min0
Hronika
TRAGEDIJA U ŽIVINICAMA: Humkići ostali bez oca, a zatim u požaru bez kuće i firme
Prije 28 min0
Show
BIO JE BIJESAN ZATO ŠTO NOVINE PIŠU DA VOLI MLAĐE DJEVOJKE: Ovo je njegova nova cura
Prije 38 min0
Evropa
POČELA INVAZIJA, MNOGO IH JE! ISKRCALI SE DIREKTNO NA PLAŽU, NAROD PANIČNO BJEŽI: Mrežama se šire nesvakidašnje scene (VIDEO)
20. Avg. 20260
Evropa
EUROPA U STRAHU OD RATA: Među stvarima koje bi domaćinstva trebala imati nalaze se voda, konzervirana hrana...
21. Avg. 20260
Evropa
EUROPA SE SPREMA ZA NAJGORE: Ljudi gomilaju gotovinu, evo koliko je treba imati
21. Avg. 20260
Evropa
POTRAGA ZA MERZOM: Gdje je nestao njemački kancelar - "alarmi" popaljeni
Prije 19h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.