Vijesti
IZAZVAO NAJVEĆU KRIZU OD DEJTONA I GOTOVO UVEO DRŽAVU U RAT: Kako je Dodik dogovorio i realizovao pokajnički let pred kadije Suda BiH? (VIDEO)
Prije 5h0
„Potencijal u meni su odavno prepoznale moje sestre na čije sam se preporuke i prijavila”, otkrila je Dukić.
Show
29. Nov. 2023 29. Nov. 2023
0
Tomislava Dukić (25) iz Tomislavgrada 27. je Miss Hrvatske, pratiljama su proglašene Antea Krnić kao prva pratilja i Lana Valentić kao druga. Titule su izborile među 12 finalistica, a Dukić će Hrvatsku predstavljati na izboru za Miss 2025. Mnogi nakon proglašenja zamjeraju što Tomislava dolazi iz Bosne i Hercegovine.
"Mislim da ljudi nisu baš dovoljno popratili sve ovo", rekla je nova hrvatska misica novinarki RTL-a, pa dodala kako se ona prijavila za Miss hrvatske dijaspore.
„Ja sam se prijavila za Miss dijaspore, a tim ljudima želim dobro u životu i da shvate, ne samo u mojoj situaciji, nego općenito u svijetu, da smo svi mi nečija djeca te da to mogu biti i njihova djeca”, rekla je. Pobjedom na izboru za Miss dijaspore početkom oktobra osigurala si je direktan prolazak u finale ovog izbora.
Tomislava Dukić (Foto: Tomislav Kristo/Cropix)
„Iako u potpunosti nisam osvijestila svoj plasman, osjećaj je poseban. Ne zbog činjenice samog izbora, nego onoga subjektivnog, prijateljstva, međusobne podrške i povezanosti svih natjecateljica”, rekla je ranije Tomislava za Jutarnji.
Nije se nadala ovakvom uspjehu da se na kraju ne bi razočarala, rekla je.
„Potencijal u meni su odavno prepoznale moje sestre na čije sam se preporuke i prijavila”, otkrila je Dukić.
Prije nje će na 71. izbor za Miss svijeta putovati Lucija Begić jer je došlo do prolongiranja tog izbora koji će se održati u martu sljedeće godine.
„Luciji želim puno sreće na ovom izboru. Jako kvalitetna osoba koja će s pravom predstavljati Hrvatsku na svjetskom izboru koji se uskoro održava u New Delhiju. Ipak do mog izbora ima dosta vremena. U međuvremenu ću se pripremati i ispunjavati obaveze koje mi titula donosi”, kazala je Dukić.
Ovogodišnja misica završila je Kineziološki fakultet u Splitu i otkrila kako se planira posvetiti traženju posla u struci s obzirom na izdvojeno vrijeme i trud koje je uložila u diplomiranje.
Tomislava Dukić (Foto: Tomislav Kristo/Cropix)
Podsjećamo, kao i Tomislava, iz Tomislavgrada dolazi bivša misica Anica Kovač koja je postigla najveći uspjeh na izboru za Miss svijeta. Bila je prva pratilja 1995. godine, a nakon nje Hrvatice više nisu uspjele ući u Top 20.
Vijesti
IZAZVAO NAJVEĆU KRIZU OD DEJTONA I GOTOVO UVEO DRŽAVU U RAT: Kako je Dodik dogovorio i realizovao pokajnički let pred kadije Suda BiH? (VIDEO)
Prije 5h0
Vijesti
AVDO AVDIĆ O LICEMJERJU LAKTAŠKOG VOŽDA: "Dodik je priznao institucije tek kada su mu obećale da ga neće pritvoriti" (VIDEO)
Prije 6h2
Vijesti
SLADIĆ PROGNOZIRA PROMJENE: "Vrelina stiže kraj, ali..."
Prije 6h0
Politika
LJUBIŠA PETROVIĆ O DODIKOVOJ PRESUDI: "Prešao igricu, izdigao se iznad pravosuđa"
Prije 6h0
Show
LIJEPA BOSANKA PONOVO VIĐENA NA MEČU SLAVNOG TENISERA: Italijani sumnjaju da nije došla samo zbog mode...
03. Jul. 20250
Show
"LAGANO ŠETANJE PO BEOGRADU": Kćerka Gorana Bregovića u dresu reprezentacije BiH
03. Jul. 20250
Show
PREMINUO POZNATI GLUMAC: Zvijezda serija izgubila bitku s rakom
Prije 22h0
Show
HIPODROM ĆE SE PUNITI OD RANOG JUTRA: Danas će Thompson zaraditi od Hrvata oko 20 miliona eura
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.