DŽABA ZVIJEZDE, DŽABA MILIONI: Neviđena bruka slavnih turskih klubova u Europi…

Pravu katastrofu doživjeli su turski nogometni velikani.

• 01. Dec. 2023

• 0

Nogometaši Brightona, Sportinga, Freiburga, West Hama, Rennesa, Liverpoola, Marseillea, Toulousea, praške Slavije, Rome i Villareala prošli su dalje nakon utakmica 5. kola Europske lige u četvrtak.

No, pravu katastrofu doživjeli su turski nogometni velikani.

Bešiktaš našeg Amira Hadžiahmetovića (26) poražen je sa čak 0:5 od Club Bruggea u duelu petog kola grupe D Konferencijske lige.

Amir je igrao od 56. minute za tim iz Istanbula, a gosti iz Belgije su nakon poluvremena imali dva gola prednosti.

Prvo je Nielsen u četvrtoj minuti pogodio za 0:1, da bi desetak minuta kasnije Thiago udvostručio vodstvo.

Thiago je u 46. minuti postigao novi gol, a Onyedika u 50. minuti trese mrežu za 0:4.

Konačnih 0:5 postavlja Skov Olsen u 70. minuti utakmice.

Danski Nordsjaelland je u duelu petog kola grupe H Konferencijske lige deklasirao Fenerbahce sa čak 6:1.

Edin Džeko (37) je počeo meč na klupi Fenera, a Nordsjaelland je poveo u 21. minuti golom Heya.

Četiri minute kasnije Svensson zabija za 2:0, da bi Batshuayi u 44. minuti smanjio rezultat na 2:1.

Nygren je u 55. minuti postigao treći gol za domaći tim, a Džeko je na teren ušao u 62. minuti. Ipak, ni ulazak Dijamanta na teren nije pomogao ekipi iz Istanbula.

Momčad Nordsjaellanda je do kraja zabila još tri gola i stigla do ubjedljivog trijumfa.

Prvo je Rasmussen u 66. minuti pogodio za 4:1, a Nygren je u 75. i 84. minuti dva puta zatresao mrežu golmana Fenera za konačnih 6:1.

Nordsjaelland je lider u grupi sa 10 bodova, a Fener je drugi sa bodom manje.

Tako su dva slavna turska kluba doživjela neviđenu katastrofu primivši čak 11 pogodaka, a postigavši samo jedan.