Vijesti
ARHIVA HAŠKOG TRIBUNALA NA METI RUSIJE: Otvara li se put ka slobodi Karadžića i Mladića?
21. Jan. 20260
Mladić je, kako prenosi RTRS, rekao da su predstavnici Srbije i Rusije na sjednici Vijeća sigurnosti UN-a 12. decembra, tokom redovne rasprave o radu Mehanizma, zatražili da ratni zločinac Ratko Mladić bude otpušten zbog humanitarnih razloga ili da mu se omogući da izdržava kaznu u Srbiji.
Vijesti
18. Dec. 2023
12
Zdravstveno stanje osuđenog ratnog zločinca Ratka Mladića se sve više pogoršava i stav medicinskih eksperata je da bi morao da iz pritvora Haškog mehanizma bude prebačen u Srbiju, gdje bi mogao da dobije adekvatno liječenje - tvrdi ovo njegov sin, Darko Mladić.
Mladić je, kako prenosi RTRS, rekao da su predstavnici Srbije i Rusije na sjednici Vijeća sigurnosti UN-a 12. decembra, tokom redovne rasprave o radu Mehanizma, zatražili da ratni zločinac Ratko Mladić bude otpušten zbog humanitarnih razloga ili da mu se omogući da izdržava kaznu u Srbiji.
Oni su ukazali da Mladić ima lošije dijagnoze i zdravstveno stanje od optuženog za genocid u Ruandi Felisijana Kabuge, kojem su zbog bolesti prekinuli suđenje i pustili ga kući, tvrdi Darko Mladić o stanju svog oca koji je osuđen za genocid u Srebrenici i ratne zločine.
“Rusi su rekli da moraju standardi da se poštuju i da mora da dobije ljekarsku njegu, da bude tretiran u skladu sa svojim zdravstvenim stanjem”, naveo je Darko Mladić.
Darko Mladić je rekao da je do sada njegov otac imao višestruke moždane udare, od kojih najmanje tri veoma ozbiljna, a na snimcima glave do kojih je porodica došla vidi se da ima ozbiljna oštećenja, a imao je „sigurno i jedan infarkt srca“.
Vijesti
ARHIVA HAŠKOG TRIBUNALA NA METI RUSIJE: Otvara li se put ka slobodi Karadžića i Mladića?
21. Jan. 20260
Vijesti
SIN RATNOG ZLOČINCA RATKA MLADIĆA TVRDI: "U lošem je stanju. Ne može ustati iz kreveta, ima rane od..."
21. Dec. 20251
Vijesti
TAHIROVIĆ NAKON ODBIJANJA ZAHTJEVA ZA PRIJEVREMENIM PUŠTANJEM NA SLOBODU: "Zločinac, koji sada moli i kleči nije ništa drugo ni zaslužio"
29. Jul. 20251
Vijesti
ODBIJEN NJEGOV ZAHTJEV ZA PRIJEVREMENO PUŠTANJE NA SLOBODU: Ratni zločinac Ratko Mladić ostaje u zatvoru
29. Jul. 20251
Evropa
NAJTEŽA NOĆ U POSLJEDNJE VRIJEME: Rusija zasula Ukrajinu dronovima i raketama, među ubijenim i djeca
Prije 20 min0
Regija
PREBAČEN NA INTENZIVNU NJEGU: Vučić progovorio o zdravstvenom stanju Ivice Dačića
Prije 33 min0
Hronika
BRUTALNA ZASJEDA U MOSTARU: Pretučen 14-godišnjak na putu u džamiju, napad snimali i navijali
Prije 47 min0
Hronika
DRAMA U SUSJEDSTVU: Poznata srbijanska pjevačica nastupala u klubu, stigla dojava o bombi
Prije 58 min0
Vijesti
SVEMU JEDNOM DOĐE KRAJ: Zahtjev sutkinje Suda BiH Sene Uzunović stigao u Banju Luku, Stevandić najavljuje...
05. Mar. 20260
Vijesti
KOMISIJA ZAVRŠILA POSAO, ČEKA SE CIK: Hoće li konzorcij povezan sa HDZ-om i SNSD-om dobiti posao isporuke izbornih tehnologija?
04. Mar. 20260
Vijesti
RAGUŽ OGOLIO ČOVIĆEVU POLITIKU DO KRAJA: "Koliko možete za sebe reći da ste šampion europskih integracija, a u isto vrijeme..."
06. Mar. 20260
Vijesti
ŠTA SE DEŠAVA: S hrvatske granice masovno vraćaju bh. prijevoznike
05. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 12
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.