Svijet
ŠOKANTNI DETALJI EPSTEINOVIH DOKUMENATA: Donald Trump na snimku s djevojčicom -"Ova je dobra..."
Prije 15 min0
Orban je 15. decembra rekao da Budimpešta nema namjeru da podrži ideju finansijske pomoći Ukrajini iz budžeta EU.
Evropa
18. Dec. 2023
0
Države EU razmatraju mogućnost da Mađarskoj oduzmu pravo glasa kako bi zaključile sporazum o dodjeli sredstava Ukrajini, kažu evropske diplomate.
Prema riječima zvaničnika, EU može da primjeni član 7 Ugovora o EU iz 2007. godine, koji dozvoljava da se nekoj zemlji oduzme pravo glasa zbog kršenja evropskog zakonodavstva.
Ovaj proces može da blokira bilo koja druga članica EU, ali, kako navodi dnevnik, poslije nedavnih izbora u Poljskoj “Mađarska više nema garantovanog zaštitnika” u EU, piše Financial Times.
Uprkos tome, neke članice EU zaziru od ideje o uvođenju ograničenja Budimpešti. Umjesto toga, namjeravaju da mađarskom premijeru Viktoru Orbanu demonstriraju “punu cijenu” izolacije zemlje u okviru EU kako bi ga natjerali da promijeni mišljenje u vezi sa izdvajanjem sredstava Ukrajini. Ako to ne uspije, piše list, ostalih 26 članica EU mogle bi same da sklope dogovor, iako bi “trebalo vremena i to bi bilo samo kratkoročno rješenje”.
“Možda Mađarska može da stvori još problema. Možda Mađarska može da nas natjera da koristimo nekoliko različitih alata. Ali na kraju, Mađarska nas ne može spriječiti da dajemo novac Ukrajini”, rekao je drugi visoki zvaničnik EU.
Orban je 15. decembra rekao da Budimpešta nema namjeru da podrži ideju finansijske pomoći Ukrajini iz budžeta EU. On je potvrdio da je na samitu EU u Briselu blokirao amandman na budžet EU koji je predviđao izdvajanje 50 milijardi eura Ukrajini u periodu 2024-2027.
Svijet
ŠOKANTNI DETALJI EPSTEINOVIH DOKUMENATA: Donald Trump na snimku s djevojčicom -"Ova je dobra..."
Prije 15 min0
Gastro
HERCEGOVCI ZNAJU TAJNU: Napravite pole od krompira s kajmakom i sirom i oduševite ukućane…
Prije 21 min0
Zdravlje
OPASNOST PRIJETI: Stručnjaci upozoravaju, ove osobe mogle bi imati veći rizik obolijevanja od raka...
Prije 30 min0
Auto
KRAJ PRIČE: Loše vijesti za sve ljubitelje Volkswagenovih popularnih modela...
Prije 41 min0
Evropa
ODLUKA JE PALA: Nakon 15 sati zasjedanja u Bruxellesu, EU donijela ključnu odluku o Ukrajini...
19. Dec. 20250
Evropa
DODIKOV PRIJATELJ VIKTOR ORBAN: "Nažalost, ima i jedna loša vijest..."
19. Dec. 20250
Evropa
UKRAJINSKA VOJSKA GAZI ELITNU RUSKU DIVIZIJU: "Upravo njih sada meljemo!" (VIDEO)
17. Dec. 20250
Evropa
NAJOMRAŽENIJA RUSKINJA: Putinova miljenica ostala bez luksuznog stana, milioni ljudi su je gledali...
18. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.