Mini market
AMBICIOZNI PLANOVI: Ramo Isak traži helikoptere za svaki kanton, pa poslao oštru poruku pravosuđu i mafiji!
12. Avg. 20261
Uredbom je omogućeno da policijski službenici na Policijskoj akademiji FMUP-a budu zaduženi za realizaciju praktične policijske obuke, gdje trenutno poslove obavljaju isključivo državni službenici i namještenici.
Vijesti
09. Jan. 2024
0
Vlada Federacije Bosne i Hercegovine na prijedlog federalnog ministra unutrašnjih poslova Rame Isaka usvojila je Uredbu o dodjeljivanju i oduzimanju činova policijskim službenicima Federacije Bosne i Hercegovine. Ministar Isak je ovim ispunio ranije dato obećanje da će ovom Uredbom omogućiti napredovanje policijskim službenicima Federalne uprave policije na radnim mjestima i u oblastima za koje su specijalizovani.
“To u praksi znači da nećemo gubiti stručne policijske službenike koji su do sada zbog napredovanja morali mijenjati radna mjesta i prelaziti u druge odjele. Uredba će se pozitivno odraziti na unapređenje rada policijskih službenika iz oblasti droga, terorizma, organiziranog i međukantonalnog kriminala, odnosno gdje je potrebno posebno iskustvo i znanje policijskih službenika. Također, ističemo da su se ovim stvorili zakonski preduslovi da ministar Isak donese novi Nastavni plan i program osnovne policijske obuke na Policijskoj akademiji Federalnog MUP-a te da se raspiše javni konkurs za prijem 100 policijskih službenika u činu „policajac“ i 20 u činu „mlađi inspektor“”, navodi se u saopćenju FMUP-a.
Novim Nastavnim planom i programom Policijske akademije fokus će, kako navode, biti na unaprjeđenju obuke iz oblasti nasilja nad ženama, maloljetničke delinkvencije, posebnih istražnih radnji, održavanja javnog reda i mira, sprječavanje nereda na sportskim događajima, sigurnosti saobraćaja, rukovanja oružjem i podizanju profesionalnih standarda u radu policijskih službenika.
Uredbom je omogućeno da policijski službenici na Policijskoj akademiji FMUP-a budu zaduženi za realizaciju praktične policijske obuke, gdje trenutno poslove obavljaju isključivo državni službenici i namještenici.
“Federalni MUP je u proteklom periodu izradio novi Pravilnik o unutrašnjoj organizaciji FMUP-a i FUP-a u kojem su određena radna mjesta policijskih službenika sa kliznim činovima. Novim Pravilnikom bit će određena i radna mjesta policijskih službenika na Policijskoj akademiji. Ovaj Pravilnik će u narednom periodu biti upućen Vladi Federacije BiH na saglasnost”, navodi se u saopćenju.
Mini market
AMBICIOZNI PLANOVI: Ramo Isak traži helikoptere za svaki kanton, pa poslao oštru poruku pravosuđu i mafiji!
12. Avg. 20261
Mini market
BURNA REAKCIJA RAME ISAKA NAKON SKANDALA U HERCEGOVINI: "Prestanite glumiti ugroženost i svađati narod! Zapaljiva retorika hrvatskih dužnosnika samo šteti BiH"
29. Jul. 20260
Vijesti
MOĆNICI IZ PRIVREDE STALI IZA KANDIDATA TROJKE: Zašto tajkuni pomažu Bećiroviću da ostane u Predsjedništvu BiH?
27. Jul. 20262
Politika
RAMO ISAK POSLAO JASNU PORUKU: "Treći entitet je nemoguć i nikada ga neće biti!"
10. Jun. 20262
Hronika
PLJEŠEVICA GORI, U AKCIJU KRENUO HELIKOPTER OSBiH: Vatrena stihija prijeti na nepristupačnom i minski sumnjivom terenu
Prije 14 min0
Društvo
REGISTAR 145a: Više od 50.000 slučajeva negiranja genocida i veličanja osuđenih ratnih zločinaca
Prije 17 min0
Politika
STANIVUKOVIĆ U NALETU: "Država mora biti oslonac čovjeku onda kada mu je najteže"
Prije 22 min0
Politika
BURNO U HDZ-u: Čović plaća američke lobiste, poznat mjesečni iznos kao i ciljevi lobiranja
Prije 32 min0
Vijesti
ŽURNO, U MOSTARU: Dragan Čović sazvao dvije sjednice vrha HDZ-a BiH, razlog je...
Prije 12h1
Vijesti
UZBUNA U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: „Ova zemlja može postojati isključivo kao država...“
Prije 12h2
Vijesti
MEDIJ DRAGANA ČOVIĆA NAJAVLJUJE NOVU POLITIČKU KRIZU: Treba blokirati i cijeli Parlament BiH!
16. Avg. 20261
Vijesti
OTPOR GRAĐANA I POLITIČARA RASTE: Hoće li Dodik prodati i zemlju i ljude
15. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.