Svijet
FRANCUSKINJA TUŽILA IZRAEL ZA GENOCID: Traži pravdu za unuke ubijene u Gazi
Prije 17 min0
Svih 4000 stanovnika trebalo bi napustiti Grindavik do ponedjeljka navečer, nakon čega će biti zabranjeno vratiti se u grad naredna tri sedmice, saopćila je policija.
Evropa
13. Jan. 2024
0
Islandski ribarski grad Grindavik, koji se nalazi na poluotoku Reykjanes, ponovno će biti evakuiran zbog obnovljene vulkanske aktivnosti na tom području, rekle su lokalne vlasti.
Svih 4000 stanovnika trebalo bi napustiti Grindavik do ponedjeljka navečer, nakon čega će biti zabranjeno vratiti se u grad naredna tri sedmice, saopćila je policija.
Područje u blizini aktivnog vulkana i dalje se smatra opasnim nakon potresa u novembru, uz povećan rizik od vulkanskih erupcija, prema procjeni rizika stručnjaka za civilnu odbranu. Nedugo prije Božića došlo je do četvrte erupcije u tri godine blizu Grindavika, koji se nalazi jugozapadno od glavnog grada Reykjavika. Grad je već bio evakuiran zbog niza potresa tokom ranijih sedmica, koji su prouzročili veliku štetu, uključujući i duboke pukotine na ulicama.
Prije nekoliko dana islandski mediji izvijestili su da je radnik upao u jednu od tih pukotina. Potraga za njim u međuvremenu je obustavljena, a radnik nije pronađen.
Svijet
FRANCUSKINJA TUŽILA IZRAEL ZA GENOCID: Traži pravdu za unuke ubijene u Gazi
Prije 17 min0
Hronika
SUKOB NAVIJAČA U PRIJEDORU: Policija privela 11 huligana
Prije 30 min0
Hronika
UPLETEN U IZNUDU: U Hrvatskoj uhapšen glumac iz poznate serije
Prije 33 min0
Sport
SJAJNI ŠPANSKI TENISER: Alcaraz izborio finale Roland Garrosa, sad čeka Sinnera ili Đokovića
Prije 36 min0
Evropa
ORBAN IMA SVOJU RAČUNICU: "Uradiću sve da Ukrajina ne uđe u Evropsku uniju"
03. Jun. 20250
Evropa
NAJTEŽI UDARAC AGRESORIMA OD POČETKA RATA: Gerašenko objavio fotografije -"Nastavak slijedi..."
04. Jun. 20250
Evropa
DRAMATIČNE SNIMKE SA SJEVERA EUROPE: Borbeni avioni NATO saveza slijetali na autoceste u dvije države...
05. Jun. 20250
Evropa
MUK U MOSKVI: Satelitske snimke otkrivaju koliko je snažan bio ukrajinski udar na vojnu bazu 3.000 kilometara udaljenu od granice...
05. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.