Sport
120 MINUTA DRAME U MINHENU: Portugal slavio u finalu Lige nacija, Ronaldo u suzama do novog trofeja, pogledajte sažetke... (VIDEO)
Prije 4h0
Ove godine koncern računa na prodaju više od pola miliona e-vozila i rast udjela tog segmenta u proizvodnji na oko 20 odsto.
Auto
29. Jan. 2024
0
Njemački proizvođač luksuznih automobila BMW je, poslije odličnog poslovanja u posljednjem kvartalu, prošlu godinu završio rekordnom prodajom 2,55 miliona vozila, 6,5 odsto više nego 2022.
Prodaja električnih vozila porasla je na 376.000 jedinica, stopom od 74 odsto koja je bila iznad tržišnog prosjeka. Taj segment je narastao na 15 posto cijele proizvodnje bavarskog koncerna, saopštio je u utorak direktor prodaje Johen Goler (Jochen Goller).
Ove godine koncern računa na prodaju više od pola miliona e-vozila i rast udjela tog segmenta u proizvodnji na oko 20 odsto.
"Tražnja za našim električnim modelima ostaje snažna", rekao je Goler.
BMW u ponudi ima 18 modela na struju.
Rekordnoj prodaji doprinijela su sva važna tržišta: U Kini je rast bio oko 4,2 odsto, u Evropi 7,5, a u SAD oko 9,4 odsto.
Kriza čipova, prekidi trgovinskih lanaca i oštre pandemijske mjere u Kini potisnule su prodaju automobila BMW tokom 2022. i početkom prošle godine, ali poslije toga tržište je napravilo zaokret.
U posljednja tri mjeseca 2023. globalna prodaja je porasla za 10 odsto, na 719.000 jednica.
Sport
120 MINUTA DRAME U MINHENU: Portugal slavio u finalu Lige nacija, Ronaldo u suzama do novog trofeja, pogledajte sažetke... (VIDEO)
Prije 4h0
Regija
DRAGAN POPOVIĆ ANALIZIRAO: "Katastrofalan poraz za SNS, uložili milione eura u Kosjerić, a razlika je..."
Prije 5h0
Hronika
"PRILIKOM ZAUSTAVLJANJA...": Vlasnik aviona koji je proklizao na zagrebačkom aerodromu objasnio šta je dovelo do incidenta
Prije 5h0
Sport
"JANNIK, BILO JE ZADOVOLJSTVO": Alcaraz emotivnom izjavom proslavio osvajanje Roland Garrosa
Prije 5h0
Auto
TRIKOVI ZLATA VRIJEDNI: Prije nego što uključite klima-uređaj u automobilu ovo trebate učiniti…
07. Jun. 20250
Auto
KAKVA GREŠKA: Slijepo pratio navigaciju i zamalo izgubio život, spas je stigao iznenada...
06. Jun. 20250
Auto
KINEZI NAPADAJU SVJETSKO TRŽIŠTE: Uskoro slijedi masovna proizvidnja, ovako nešto do sad nije viđeno...
Prije 20h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.