GRČKA PROBILA LED: Prva zemlja sa većinski pravoslavnim stanovništvom koja je legalizovala...

Grčki premijer Kyriakos Mitsotakis rekao je da će novi zakon "hrabro podržati ozbiljnu nejednakost".

  • Evropa

  • 16. Feb. 2024  

  • 0

Grčka je postala prva država, u kojoj pravoslavci čine većinu stanovištva, a koja je legalizovala istopolne brakove.

Istopolnim parovima će sada biti dozvoljno zakonski da usvajaju djecu, nakon jučerašnjeg glasanja u parlamentu.

Grčki premijer Kyriakos Mitsotakis rekao je da će novi zakon "hrabro podržati ozbiljnu nejednakost".

Zakon je usvojen prostom većinom u parlamentu od 300 poslanika.

Mitsotakis je bio za zakon, ali mu je bila potrebna pomoć opozicionih partija da bi sakupio većinu, dok se više od deset poslanika iz njegove partije desnog centra usprotivilo ovoj odluci.

U Evropskoj uniji 15 zemalja, od 27, je već legalizovalo istopolne brakove, a širom svijeta ima 35 zemalja koje su to učinile.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...