Vijesti
IZAZVAO NAJVEĆU KRIZU OD DEJTONA I GOTOVO UVEO DRŽAVU U RAT: Kako je Dodik dogovorio i realizovao pokajnički let pred kadije Suda BiH? (VIDEO)
Prije 6h0
(...) na kolegiju.
Regija
13. Mar. 2024 13. Mar. 2024
0
Lider Narodnog pokreta Miroslav Aleksić objavio je na društvenoj mreži X da je nedavno došlo do međusobne tuče pripadnika Jedinice za obezbjeđenje određenih ličnosti i objekata (JZO) MUP-a Srbije. Ovu informaciju potvrdio je i izvor portala Nova.rs, te da je do sukoba došlo na kolegiju JZO i to između rukovodioca, zbog čega je obaviješten i Sektor unutrašnje kontrole (SUK).
U objavi Aleksića je navedeno da pripadnici MUP-a međusobno ratuju po „mafijaškim pravilima“, kao i da je deblji kraj izvukao službenik MUP-a Darko Đorđević zvani Ajkula.
„Darko Đorđević Ajkula, koji je radio na prisluškivanju, izgleda je slušao i svog šefa Marka Krička. Sumnja se da je razotkrio prljave poslove Krička, šefa Gašićeve JZO. Prvo su ga smenili na niže radno mesto, a onda ga napali i pretukli Kričak i ekipa usred sedišta MUP i jedinice. Ajkula zadobio teške telesne, naravno o tome se ćuti! I to nije prva tuča i sukob zaraćenih strana koji se vezuju za JZO. U danu kada je organizovan protest ispred Skupstine Grada, pripadnici JZO su proslavljali Novu Godinu sa narodnim pevačicama. Proslava se takodje završila medjusobnom tučom policajaca“, napisao je Aleksić u objavi na mreži X.
„Potukli su se pre otprilike 15 dana i to na kolegijumu JZO. O svemu je obavešten i Sektor unutrašnje kontrole, ali teško da će biti bilo kakvih posledica po učesnike tuče, jer su Marko Kričak, komandant JZO, i načelnik Sektora unutrašnje kontrole Goran Colić dobri prijatelji i zastupaju iste interese“, objašnjava sagovornik portala Nova.rs koji je želio da ostane anoniman.
Pripadnici MUP koji bi trebalo da brinu o bezbednosti gradjana ratuju medjusobno po mafijaškim pravilima ️
— Miroslav Aleksic (@MiikiAleksic) March 13, 2024
Darko Djordjevic Ajkula, koji je radio na prisluškivanju izgleda slušao i svog šefa Marka Krička.
Sumnja se da je razotkrio prljave poslove Krička, šefa Gašićeve JZO.
Prvo…
Vijesti
IZAZVAO NAJVEĆU KRIZU OD DEJTONA I GOTOVO UVEO DRŽAVU U RAT: Kako je Dodik dogovorio i realizovao pokajnički let pred kadije Suda BiH? (VIDEO)
Prije 6h0
Vijesti
AVDO AVDIĆ O LICEMJERJU LAKTAŠKOG VOŽDA: "Dodik je priznao institucije tek kada su mu obećale da ga neće pritvoriti" (VIDEO)
Prije 6h2
Vijesti
SLADIĆ PROGNOZIRA PROMJENE: "Vrelina stiže kraj, ali..."
Prije 6h0
Politika
LJUBIŠA PETROVIĆ O DODIKOVOJ PRESUDI: "Prešao igricu, izdigao se iznad pravosuđa"
Prije 6h0
Regija
PJESME O KLANJU ODJEKIVALE ZAGREBOM: Spominjali se Trebević, Krajina - Marković poručila "Ne u moje ime"
Prije 19h0
Regija
VUČIĆ ZAKUKAO NA INSTAGRAMU: "Kao boga vas molim, urazumite se, nećemo dozvoliti..."
03. Jul. 20250
Regija
U CENTRU ZAGREBA ORE SE FAŠISTIČKE PJESME: "Evo zore, evo dana, evo Jure i Bobana" (VIDEO)
04. Jul. 20250
Regija
VUČIĆ OŠTRO O THOMPSONOVOM KONCERTU: "Podrška neonacističkim vrijednostima, a cijela Evropa šuti..."
Prije 16h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.