Hronika
KANTONALNI SUD U TUZLI: Samel Ćatić osuđen na 20 godina zatvora zbog ubistva starice
09. Jan. 20250
Nakon potvrđivanja optužnice Kantonalni sud Tuzla je prihvatio prijedlog postupajućeg tužioca i Ćatiću produžio mjeru pritvora za još dvije godine, saopšteno je iz Tužilaštva Tuzlanskog kantona.
Hronika
22. Mar. 2024
0
Kantonalni sud Tuzla potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona protiv Samela Ćatića (40) iz Lukavca zbog postojanja osnovane sumnje da je krajem jula 2023. godine u mjestu Tumare na području Lukavca počinio ubistvo devedesetogodišnje Jovanke Đurić.
Postoji osnovana sumnja da je Ćatić u periodu od popodneva 30. do jutra 31. jula 2023. godine došao do kuće pomenute starice, koja se nalazi na osamljenom mjestu u Tumarama, ušao u kuću te starici zadao veći broj udaraca, što je dovelo do njene smrti, a kako bi prikrio tragove njeno tijelo je zamotao u prekrivač i dušek i sakrio na nepoznatu lokaciju.
Tužilaštvo je istragu u ovom predmetu obavilo u saradnji sa Sektorom kriminalističke policije MUP-a TK, a u istrazi su sudjelovali i istražitelji Centra za forenzička ispitivanja, vještačenja i istraživanja Federalne uprave policije, te je u određena vještačenja uključena i Agencija za forenzička ispitivanja i vještačenja Ministarstva sigurnosti BiH.
Nakon potvrđivanja optužnice Kantonalni sud Tuzla je prihvatio prijedlog postupajućeg tužioca i Ćatiću produžio mjeru pritvora za još dvije godine, saopšteno je iz Tužilaštva Tuzlanskog kantona.
Vijesti
DANAS SUNČANO, A VEĆ SUTRA BI SE PONOVO MOGLO ZABIJELITI: Februar se ne predaje, u višim područjima...
Prije 6 min0
Politika
POLICIJU JE STAVIO POD POLITIČKU KONTROLU I ON ODREĐUJE KADA ĆE I KO BITI UNAPRIJEĐEN: Ministar Bebek sa Ljubušacima potpuno kontroliše MUP ZHK
Prije 7h0
Politika
DODIKOV MILOŠ BUKEJLOVIĆ PRKOSI EVROPSKOJ UNIJI: "Baš nas briga za stavove Brisela, zakon o stranim agentima u NSRS"
Prije 7h0
HiTec
SAVEZNIK DONALDA TRUMPA: Hoće li Musk preuzeti TikTok
Prije 7h0
Hronika
RADNIK OSIGURANJA KRENUO NA PIŠTOLJ GOLIM RUKAMA, SLIJEDI HAOS: Jeziv snimak pljačke banke u bh. gradu (VIDEO)
06. Feb. 20250
Hronika
MEKTIĆ IZNIO DETALJE SINOĆNJEG NAPADA: "Jedan od napadača me udario u bradu a drugi mi je preko glave...!"
06. Feb. 20250
Hronika
BRUTALAN NAPAD NA BIVŠEG MINISTRA SIGURNOSTI BiH: Sačekuša za Dragana Mektića ispred zgrade...
06. Feb. 20251
Hronika
OVO JE BOSANAC KOJI SE HEROJSKI SUPROTSTAVIO NAPADAČU U ŠVEDSKOJ: Pokušao je da spasi ranjenu ženu, a onda je i sam upucan...
06. Feb. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.