Svijet
BAVLJENJE POLITIKOM BI GA MOGLO SKUPO KOŠTATI: Dionice Tesle pale zbog Muskove najave nove političke stranke
07. Jul. 20250
Analitička kompanija ne prati korisnike koji posjećuju društvenu mrežu putem weba, niti one koji koriste desktop aplikacije, već samo one koji koriste mobilne aplikacije.
HiTec
27. Mar. 2024
0
Korištenje Twittera u SAD-u palo je za više od jedne petine otkako ga je Elon Musk kupio i preimenovao u X, pokazuju podaci kompanije koja se bavi praćenjem aplikacija Sensor Tower, piše The Guardian.
Početkom februara 2024, broj dnevnih korisnika ove društvene mreže u Americi pao je za 23 posto u odnosu na novembar 2022., odmah nakon što je Musk završio svoje preuzimanje.Sve ostale veće društvene mreže doživjele su smanjenje u istom periodu, ali nijedna nije zabilježila pad broja korisnika ni blizu kao X.
Najbliži je TikTok, koji je pao za malo manje od 10 posto, dok su Facebook, Instagram i Snapchat imali pad korisnika manji od pet posto, prema podacima koje je prvi objavio NBC News.
Globalno gledano, X je nešto bolje prošao, izgubivši 15 posto svojih korisnika i smanjivši se na 174 miliona dnevno aktivnih korisnika, prema podacima Sensor Towera.
Analitička kompanija ne prati korisnike koji posjećuju društvenu mrežu putem weba, niti one koji koriste desktop aplikacije, već samo one koji koriste mobilne aplikacije.
Iako X nije odgovorio na zahtjev za komentar The Guardiana, kompanija je implicitno odbacila tvrdnje Sensor Towera u javnoj objavi.
U nepotpisanoj poruci, saopšteno je da "250 miliona ljudi svakodnevno koristi X", da ih 550 miliona posjećuje svakog mjeseca, te da su "dnevno prosječno vrijeme provedeno na platformi" i "minute dnevnih aktivnih korisnika" porasli u poređenju s prošlom godinom.
Svijet
BAVLJENJE POLITIKOM BI GA MOGLO SKUPO KOŠTATI: Dionice Tesle pale zbog Muskove najave nove političke stranke
07. Jul. 20250
Šareni svijet
ZAŠTO SE MUSK POKAJAO ZBOG SVAĐE S TRUMPOM: Otkriveno šta je prethodilo njegovom "izvinjenju"
12. Jun. 20250
Svijet
"JADAN ČOVJEK, IMA PROBLEM": Trump ne želi razgovarati s Muskom
06. Jun. 20250
Svijet
VRHUNAC POLITIČKE OLUJE U SAD-u: Može li Trump deportirati Muska?
06. Jun. 20250
Auto
UTAKMICA JOŠ NIJE ZAVRŠENA: Iako je elektrifikacija prioritet, to ne znači da će se ugasiti sve što...
Prije 47 min0
Show
OVO JE ŽANR U KOJEM BI SE STEVEN SPIELBERG ŽELIO OKUŠATI: "Nadam se da ću jednog dana to i napraviti"
Prije 1h0
Hronika
NOVE INFORMACIJE IZ ISTOČNE HERCEGOVINE: "Na požarištu u trebinjskim brdima situacija je trenutno stabilna, ali su..."
Prije 1h0
Kultura
TUŽNA VIJEST IZ BEOGRADA: Preminuo glumac, reditelj i književnik Čedomir Petrović - "Njegove uloge bile su..."
Prije 2h0
HiTec
OGLEDALO DRUŠTVA: Dok im zemlja tone, bh. građane zanima samo reality i "Elita"
15. Jul. 20250
HiTec
DONALD TRUMP TRLJA RUKE: Misteriozni čovjek je predsjedniku SAD-a donio još desetke miliona dolara
14. Jul. 20250
HiTec
SRCE KUCA TIKTOK: Drama oko moguće zabrane aplikacije sa 170 miliona korisnika u SAD-u mogla bi dobiti rasplet...
15. Jul. 20250
HiTec
MARK ZUCKERBERG NA OPTUŽENIČKOJ KLUPI: Dioničari traže osam milijardi dolara zbog velikog skandala
Prije 2h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.