Politika
EVO KAKO DODIK OD NARODA UZIMA: Kome i za koga iz džepa građana ide 43 mil. KM za lobiranje u SAD? (VIDEO)
Prije 11h0
Ruska televizija NTV navela je da Dodik posljednjih godina vodi neravnopravan rat sa zapadnim činovnicima, a da je ta borba sada podignuta na novi nivo, jer Zapad Dodiku prijeti čak i hapšenjem, tako da je Orbanova posjeta došla baš u pravo vrijeme.
Mini market
06. Apr. 2024
0
Vodeći ruski mediji izvještavali su o dvodnevnoj posjeti delegacije Mađarske na čelu sa premijerom Viktorom Orbanom bh. entitetu RS.
Ruska televizija NTV navela je da Dodik posljednjih godina vodi neravnopravan rat sa zapadnim činovnicima, a da je ta borba sada podignuta na novi nivo, jer Zapad Dodiku prijeti čak i hapšenjem, tako da je Orbanova posjeta došla baš u pravo vrijeme, piše Politički.ba.
Dodik je izjavio da RS neće podržati antiruske sankcije i da neće dozvoliti njihovo uvođenje na nivou cijele BiH, te da Zapad vrši nasilje nad RS zato što ne dijeli njihovo mišljenje i ne uvodi sankcije Rusiji, te ocijenio da će uspjeh Rusije u njenoj specijalnoj operaciji uticati na to da niko ne može da uništi RS.
Dodik je za rusku medijsku platformu "Smotrim" rekao da je sama činjenica da nije prihvatila da uvede sankcije Rusiji, svrstala RS u red onih koji su na strani Ruske Federacije, te da cijeli Zapad na to gleda loše.
On je ukazao na nezadovoljstvo Zapada što su im propale sankcije Rusiji koje su ostale bez efekta, dodajući da nisu srušile ni Rusiju, ni njenog predsjednika Vladimira Putina, nisu dovele do nereda, nego su imale suprotan efekat. Ocijenio je da je rezultat antiruskih sankcija rast ruske ekonomije, njena fleksibilnost, mogućnost da se okrene drugim tržištima, kao i činjenica da je predsjednik Putin na posljednjim izborima dobio najveći broj glasova ikada.
"Pošto u Rusiji nisu mogli ništa da urade, oni pronalaze način da ovdje kod nas pokažu snagu, koju Amerika bez sumnje ima, vršeći nad nama nasilje zato što ne dijelimo njihovo mišljenje", rekao je Dodik.NTV je podsjetio da Dodik ne bira riječi kada kaže da BiH, kao "nabrzaka sklepana država", nikada nije imala šansu za uspjeh i da je to posljednja zapadna kolonija u Evropi, kao i da se Dodik ne plaši da dođe u Moskvu i sastane se sa Putinom.
U razgovoru za rusku televiziju Dodik je govorio i o Christianu Schmidtu i njegovom nelegalnom boravku u BiH gdje se predstavlja kao visoki predstavnik. Ova ruska televizija podsjetila je da Schmidtov mandat nije potvrđen u Vijeću sigurnosti UN zbog Rusije i Kine, kao i da Dodik naziva Schmidta njemačkim turistom.
"On je obična lažovčina iza kojeg stoji najneuspješnija njemačka vlada posljednjih godina. Pitam Schmidta: 'Šta ti Nijemac radiš ovdje, hoćeš da ponovo 1941-1945 godinu kada su tvoji Nijemci ubijali Srbe u konclogorima'", rekao je Dodik za NTV.
On je istakao da je zato za Rs važno da Rusija dovede do kraja svoju specijalnu operaciju, jer će to dugoročno ojačati položaj Rusije i njenih saveznika, kao i da na Balkanu niko ne može da uništi Rs.
Politika
EVO KAKO DODIK OD NARODA UZIMA: Kome i za koga iz džepa građana ide 43 mil. KM za lobiranje u SAD? (VIDEO)
Prije 11h0
Ekonomija
NIJE IŠLO: Brat Novaka Đokovića ugasio firmu u BiH
11. Jul. 20250
Politika
KAKO POKUŠAVAJU IZVUĆI 100 MILIONA KM IZ DRŽAVE: Račun "Viaducta" u off-shore zoni na Kanarskim ostrvima
10. Jul. 20250
Vijesti
SEMIR EFENDIĆ O UKIDANJU PRITVORA DODIKU, STEVANDIĆU I VIŠKOVIĆU: "Na tajnom sastanku su rekli 'nećemo više, majke mi' i sve im je oprošteno"
09. Jul. 20251
Sjećanje
GODIŠNJICA PONOVLJENOG ZLOČINA U HERCEGOVINI: Njemačka vojska i ustaše 1943. likvidarale su više od 60 Bošnjaka, 50 godina kasnije, pripadnici HVO-a i HV-a su...
Prije 15 min0
Sport
PREDSJEDNIK BEOGRADSKOG PARTIZANA DIREKTNO: "Lično sam zvao Džanana Musu da dođe kod nas, dali smo mu ponudu, ali on je..."
Prije 32 min0
Zdravlje
STRUČNJACI ODGOVARAJU NA PITANJE: Šta je bolje kada imate dijabetes - kardio ili trening otpora?
Prije 46 min0
Ekonomija
RUŠEVINE BIVŠIH ODMARALIŠTA I HOTELA U CENTRU MJESTA: Oni od Hrvatske traže da riješi problem s imovinom BiH
Prije 56 min0
Mini market
ZAŠTO JE PROPALA AL JAZEERA BALKANS: Katar tražio od Foče i Đođića da odstupe i da sačuvaju televiziju - ONI ODBILI. Nakon toga ukinut je program!
Prije 13h3
Mini market
NASTAVLJENA SRAMOTNA TRADICIJA: "E gospodo, s ovim žive Bošnjaci Srebrenice 11. jula, pošto se delegacije pod rotacijama..."
12. Jul. 20251
Mini market
"ON NAM PRIJETI CRNIM SCENARIJEM!": Bijes u Čovićevim redovima nakon Izetbegovićevog intervjua...
11. Jul. 20251
Mini market
PLENKOVIĆ U SREBRENICI: Ispit naše savjesti i poštovanja prema žrtvama Heliodroma, Gabele, Silosa, Dretelja...
10. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.