Regija
VUČIĆ RUŠI "ĆACILEND": Najavio uklanjanje šatora nedjelju, ali uz jedan izuzetak
Prije 12 min0
Prema podacima BiznisInfo.ba, GS-TMT je u 2023. imao impresivne prihode od 65,8 miliona KM i dobit od 5 miliona KM. Broj zaposlenih popeo se na 505, što je četrdesetak više nego godinu ranije, što govori o rastu kompanije.
Ekonomija
16. Apr. 2024
0
Kompanija GS Holding GmbH iz Regensburga u Njemačkoj jedan je od trenutno najvažnijih i najaktivnijih investitora u Bosni i Hercegovini, piše BiznisInfo.ba.
Većinski su vlasnici firme “GS-Tvornica mašina Travnik”, odnosno GS-TMT koja je jedna od tehnološki najnaprednijih tvornica u BiH.
Travnička firma se, prvenstveno, bavi proizvodnjom i ugradnjom industrijskih komponenti u složene proizvode prema zahtjevima i potrebama kupaca.
No, ono što je trenutno najvažnije, jeste proizvodnja prvog električnog dostavnog vozila koje je izrađeno u ovoj tvornici – EVO.

EVO je novo električno dostavno vozilo koje je osmislio, razvio i proizveo GS-TMT zajedno s vanjskim saradnicima i dobavljačima.
Prema podacima iz ove kompanije, EVO je novi “igrač” na tržištu čija je serijska proizvodnja predviđena za 2024. godinu. Glavni naglasak bit će na njemačkom tržištu, ali namjera je biti zastupljeniji i u regiji.
Prema ranijim najavama iz kompanije, vozilo će se moći vidjeti i na ulicama bh. gradova, i to početkom 2025. godine.
EVO vozilo ima maksimalnu nosivost 300 kg, a može do pređe do 100 kilometara.

Prema podacima BiznisInfo.ba, GS-TMT je u 2023. imao impresivne prihode od 65,8 miliona KM i dobit od 5 miliona KM. Broj zaposlenih popeo se na 505, što je četrdesetak više nego godinu ranije, što govori o rastu kompanije.
Ova kompanija poznata je i po proizvodnji bicikala Ruff Cycles.
No, tu nije kraj. Riječ je o istom njemačkom investitoru koji uskoro otvara fabriku u Prozoru-Rami, koja je već izgrađena. Isti Holding, naime, vlasnik je firme GS-Rama.

Tvornica “GS-Rama” će u svojim počecima prije svega raditi dijelove za firmu Liebherr, a nakon potpune realizacije isporuke narudžbi, tvornica će krenuti s radom za Knorr-Bremse i za Njemačke željeznice.
Nakon toga uslijedit će drugi projekti, ovisno o radnoj snazi. Tvornica bi na početku trebala biti dom za 100 radnika, a u punom kapacitetu za njih 250 do 300.
Ulaganja u “GS-Rama” su ogromna, iznos koji se spominje je i preko 40 miliona KM, a očekuje se i širenje kompleksa.
Regija
VUČIĆ RUŠI "ĆACILEND": Najavio uklanjanje šatora nedjelju, ali uz jedan izuzetak
Prije 12 min0
Svijet
KONTRA NETANYAHUA: SAD neće slijediti Izrael i postati druga država koja priznaje Somaliland
Prije 23 min0
Regija
NAJOBIČNIJI PACER: Prošlo je vrijeme stabilokratije Angele Merkel kojoj je Vučić bio omiljeni autokrata
Prije 34 min0
Vijesti
POZIV NA STRPLJENJE: Gužve na granicama u BiH, duge kolone vozila u oba smjera
Prije 43 min0
Ekonomija
ZAKON USVOJEN PO HITNOM POSTUPKU: U ovom dijelu BiH od naredne godine nema sezonskih poslova bez prijave i doprinosa
25. Dec. 20250
Ekonomija
ŠIRI SE KARTA EVROPE OD KOJE ĆE SE MNOGIM BOSANCIMA SMRAČITI: Obojili su nas u crveno
25. Dec. 20250
Ekonomija
DA LI JE I OVO DODIK ISPORUČIO AMERIKANCIMA: Pazite kako i kuda bi američki plin stigao u Banja Luku
25. Dec. 20250
Ekonomija
OD SARAJEVSKIH ULICA DO KRALJA MARINA: Čovjek koji je odrastao u šeheru donosi pola milijarde KM u BiH!
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.