Svijet
BIVŠI GENERALNI SEKRETAR NATO-a ODGOVORIO TRUMPU: "Odbrana Sjedinjenih Država počinje na granici između Europe i..."
29. Jun. 20260
Zelenski je zatražio sastanak budući da se njegova zemlja suočava s nedostatkom municije.
Evropa
19. Apr. 2024
0
NATO saveznici složili su se u petak Kijevu osigurati dodatne sisteme protuzračne odbrane, rekao je šef NATO-a Jens Stoltenberg nakon posebnog sastanka savezničkih ministara odbrane s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim.
"Osim Patriota, postoji i drugo oružje koje saveznici mogu osigurati, uključujući SAMP/T (francuski sistem, a mnogi drugi koji nemaju dostupne sisteme obećali su pružiti finansjsku podršku za njihovu nabavu za Ukrajinu, rekao je Stoltenberg novinarima u Bruxellesu.
Zelenski je zatražio sastanak budući da se njegova zemlja suočava s nedostatkom municije i uskraćenjem ključnog finansiranja iz SAD-a, koje u Kongresu mjesecima blokiraju republikanci, dok EU ne isporučuje municije na vrijeme.
On je članicama NATO-a rekao u petak da je Ukrajini potrebno najmanje sedam sistema Patriot ili drugih vrhunskih protuzračnih odbrambenih sustava za suprotstavljanje ruskim zračnim napadima, pozivajući ih da pojačaju vojnu pomoć Kijevu.
U emotivnom govoru putem videoveze ukrajinski čelnik opisao je trenutnu razinu inozemne pomoći kao "vrlo ograničenu" i rekao da Izrael nije bio prepušten sam sebi okom masovnog zračnog napada Irana u subotu, prenose Agencije.
"(Ruski predsjednik Vladimir) Putin mora biti spušten na zemlju, a naše nebo mora ponovno postati sigurno.. I to u potpunosti ovisi o vašem izboru... (o) izboru jesmo li doista saveznici", rekao je Zelenski u svom govoru.
Stoltenberg nije ulazio u detalje koliko će novih sistema protuzračne odbrane Ukrajina dobiti, ali je rekao da očekuje nove objave u narednim danima.
"Pomoć je na putu. I očekujem da će još pomoći i podrške biti objavljeno u vrlo skoroj budućnosti", rekao je novinarima.
Svijet
BIVŠI GENERALNI SEKRETAR NATO-a ODGOVORIO TRUMPU: "Odbrana Sjedinjenih Država počinje na granici između Europe i..."
29. Jun. 20260
Vijesti
JOŠ JEDNA PANIČNA NAJAVA: Ovo je čovjek za kojeg Vučić tvrdi da ima važnu ulogu u planu stranaca za rušenje RS i Srbije
04. Avg. 20250
Vijesti
VOJNO-POLITIČKI ANALITIČAR HAMZA VIŠĆA ZA "SB" O NOVOM ŠEFU NATO-a: "Možemo očekivati intenzivnije zahtjeve za reformama u našoj državi i pomoć u odbrani od hibridnih napada"
01. Okt. 20240
Svijet
STOLTENBERGOV ODGOVOR NA OPTUŽBE DA JE NATO ODOBRIO UPAD U RUSIJU: "Zapad nije učestvovao u Kurskoj ofanzivi"
31. Avg. 20240
Sport
ĐOKOVIĆ UZEO MIKROFON I NAPRAVIO SHOW: Popeo se na binu, publika odmah reagovala
Prije 6 min0
Politika
KOMISIJI PREKIPJELO ZBOG BHANSA-e: Čovićev zet Primorac i njegov zamjenik prijavljeni Tužilaštvu BiH nakon mjeseci opstrukcije, mandati im odavno istekli...
Prije 35 min0
Evropa
ZELENSKI UPOZORAVA NA NOVI POTEZ PJONGJANGA: Kim šalje 50.000 vojnika na istok Ukrajine?
Prije 42 min0
Rat u zalivu
BIVŠI POTPREDSJEDNIK PARLAMENTA PRIZNAO JEZIVU ISTINU: "Od početka nam je cilj bio da napravimo atomsku bombu" (VIDEO)
Prije 48 min0
Evropa
NAKON PADA VIKTORA ORBANA, SVE SE MIJENJA: Mađarski premijer Peter Magyar objavio nevjerovatnu vijest...
07. Avg. 20260
Evropa
ERDOGAN IZDAO NAREDBU: Ankara ograničava tranzit brodova kroz Crno more zbog naglog porasta pomorskih napada...
Prije 11h0
Evropa
ŠPANIJA POSTAVILA ULTIMATUM ITALIJI: "Imate vremena do nedjelje"
07. Avg. 20260
Evropa
BOSFOR POSTAJE NOVO USKO GRLO: Jedna turska odluka mogla bi uzdrmati cijene energije i hrane širom svijeta
Prije 21h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.