Vijesti
KONAKOVIĆ SE JAVIO IZ MINHENA: "Dodikovo lobiranje i sporni ugovor RS-a u fokusu razgovora"
13. Feb. 20262
Polaganje vijenaca je posvećeno 80. godišnjici oslobođenja Lenjingrada
Politika
24. Apr. 2024
2
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik položio je danas vijence u spomen na žrtve opsade Lenjingrada na Piskarjovskom groblju u Sankt Peterburgu.
Polaganje vijenaca je posvećeno 80. godišnjici oslobođenja Lenjingrada.
Vijence su položili i još Aleksandar Beglov gubernator Sant Peterburga i Nikolaj Patrušev, sekretar Savjeta bezbjednosti Rusije.
Piskarjovsko memorijalno groblje nalazi se na sejveru Sankt Peterburga i predstavlja jedno od najvećih mjesta gde su sahranjene žrtve Lenjingradske blokade. Memorijalni kompleks je otvoren 9. maja 1960. godine.
Blokada Lenjingrada počela je 8. septembra 1941. godine i trajala je skoro 900 dana. Јedini put kojim je u grad stizala grana je bio Put života preko zaleđenog Ladoškog jezera.
Podsjetimo, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik prisustvovao je Bezbjednosnom forumu u Sankt Peterburgu, koji okuplja zvaničnike iz 130 zemalja.
Učesnicima foruma, putem video linka, obratio se ruski predsjednik Vladimir Putin koji je poručio da svi nalogodavci, sponzori i organizatori terorističkog napada u „Krokus siti holu“ kod Moskve moraju biti identifikovani i kažnjeni.
Dodik je prije Bezbjednosnog foruma obišao „Ekspo“ izložbu.
Dodik je istakao da će forum biti prilika da učesnike u svom obraćanju upozna sa stavovima Srpske o najavljenoj rezoluciji o Srebrenici.
Napomenuo je da srpski narod nikada neće pristati na narativ političkog Sarajeva i dijela međunarodne zajednice o navodnom genocidu u Srebrenici.
Nakon jučerašnjeg sastanka sa sekretarom Savjeta bezbjednosti Ruske Federacije Nikolajem Patruševom, Dodik je istakao i da Rusija neće podržati ovu rezoluciju, prenosi RTRS.
Vijesti
KONAKOVIĆ SE JAVIO IZ MINHENA: "Dodikovo lobiranje i sporni ugovor RS-a u fokusu razgovora"
13. Feb. 20262
Politika
BRITANSKA ZASTUPNICA UDARILA PO DODIKU: “Diskreditovani bivši predsjednik RS mora prestati igrati ulogu diplomate"
13. Feb. 20260
Vijesti
BRITANCI PIŠU: Dodik je u Washingtonu tražio podršku za nezavisnost RS
10. Feb. 20261
Politika
KONSOLIDACIJA SNSD-a I KONAČNI REZULTAT MARTOVSKE KRIZE: Dodikov povratak na tračnice hrvatske politike
09. Feb. 20261
Regija
ŠOK NAKON UNIŠTENJA SPOMENIKA NA KOJEM SU ISCRTANE SVASTIKE: Ovo nije vandalizam, već neprijateljski čin...
Prije 12 min0
Sport
OLIMPIJSKE IGRE U MILANU I CORTINI: Marko Šljivić završio prvu utrku slaloma, uskoro druga vožnja...
Prije 12 min0
Mini market
PETI DAN OD NESREĆE: Ko su direktori i šefovi u GRAS-u i zašto se danima kriju od javnosti!?
Prije 19 min0
Hronika
KAKO NASER KELJMENDI MANIPULIRA IMOVINOM: Sve vrijedno prenio na bliske osobe, ništa nije konfiskovano
Prije 26 min0
Politika
KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Nedopustivo je da dužnosnici na najvišoj razini vlasti u Bosni i Hercegovini pokazuju neznanje..."
15. Feb. 20261
Politika
UKOVOM OSTAVKOM PALA JE CIJELA VLADA KS, OTKRIVENA POZADINA PRIČE: Sabina Ćudić je izdala naredbu
Prije 21h2
Politika
NEVIĐENA DRAMA ZBOG „SARAJEVO SAFARIJA“: Aleksandar Vučić pod velikom lupom međunarodnih medija, svi odgovori su u rukama....
15. Feb. 20260
Politika
EKSPLOZIVNA REPORTAŽA LONDONSKOG TIMESA: Srpski vojnik tvrdi da je Vučić bio među onima koji su pomagali snajperistima oko Sarajeva
13. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.