Regija
VUČIĆEVA POLICIJA VIŠE I NE KRIJE: Hvalili se da su tukli narod (VIDEO)
Prije 9 min0
(...) dijalog Beograda i Prištine.
Regija
03. Maj 2024 03. Maj 2024
0
Predsjednica Slovenije Nataša Pirc Musar podržala je kandidaturu nekadašnjeg slovenskog predsjednika Boruta Pahora za mjesto posebnog izaslanika Europske unije za dijalog Beograda i Prištine.
Podršku je prije toga iskazao i slovenski premijer Robert Golob. Naime, predsjednica Slovenije Pirc Musar javno je izrazila podršku Pahoru u intervjuu za kosovski portal Kallx.
"Njegovih 17 godina političkog staža na najvišim dužnostima u Sloveniji pokazuje da je sposoban za takvu funkciju", rekla je Pirc Musar.
Prema njenim riječima, kandidat iz Slovenije idealna je za to mjesto jer "Slovenci zbog zajedničke prošlosti poznaju mentalitet i kulturu naroda u regiji, a pritom nemaju skrivenih ciljeva".
Podršku Pahorovoj kandidaturi dao je i slovenski premijer Golob. Prema njegovom mišljenju, bivši predsjednik Slovenije je dokazao da je veliki prijatelj Zapadnog Balkana i da su njegovi napori, kao i napori Slovenije, usmjereni na integraciju zemalja Zapadnog Balkana u EU, osiguranje mira i stabilnosti u regiji pa tako i u cijeloj Europi, prenosi Anadolija.
Posebnog izaslanika, koji osim dijaloga Srbije i Kosova pokriva i druga regionalna pitanja Zapadnog Balkana, predlaže visoki predstavnik EU za vanjsku politiku, u ovom mandatu to je Josep Borrell.
Regija
VUČIĆEVA POLICIJA VIŠE I NE KRIJE: Hvalili se da su tukli narod (VIDEO)
Prije 9 min0
Show
RASKOŠNA SVADBA U BUDVI: Edin i Amra Džeko zablistali u elegantnom izdanju
Prije 12 min0
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
Prije 19 min0
Politika
PANDUREVIĆ RAZOTKRILA DODIKA: "To je dimna bomba..."
Prije 25 min0
Regija
AMBASADA SAD U SRBIJI IZDALA UPOZORENJE ZA SVOJE GRAĐANE: "Pripremite dovoljno vode i hrane"
28. Jun. 20250
Regija
TOPOVSKI UDARI, BAKLJE, PALICE... BEOGRAD GORI: Baš kao što je Vučić obećao, policija počela tuči demonstrante, stižu jezivi snimci... (FOTO, VIDEO)
28. Jun. 20250
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
Prije 17h0
Regija
NEMOJTE OVO POKAZIVATI VUČIĆU: Pogledajte koliko se ljudi skupilo na večerašnjim demonstracijama u Beogradu... (FOTO, VIDEO)
28. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.