Svijet
HAMASOV VISOKI ČASNIK ZA BBC: Zapovjedni sistem nam je na nuli, izgubili smo kontrolu nad 80% teritorije
07. Jul. 20250
Kirby nije htio da precizira o kojim nesuglasicama se radi.
Svijet
07. Maj 2024
0
Izrael i Hamas bi trebalo da mogu da prevaziđu preostale nesuglacice i dogovore se o primirju o kojem se raspravlja, rekao je danas portparol Savjeta Bijele kuće za državnu bezbjednost John Kirby.
On je izrazio nadu da će sporazum biti postignut “vrlo uskoro” tokom tekućih razgovora u Kairu u Egiptu i pozdravio je što su sve strane tamo poslale izaslanike.Kirby nije htio da precizira o kojim nesuglasicama se radi.
“Izrael je dao uvjeravanja SAD-u da je njegova vojna operacija u milionskom gradu Rafi na jugu pojasa Gaze “ograničena” po obimu i trajanju, i da treba da prekine krijumčarenje oružja palestinskom Hamasu”, rekao je Kirby.
On je rekao da operacija duž granice Egipta i Gaze u istočnom dijelu Rafe “nije invazija punih razmjera” na taj grad protiv koje je predsjednik SAD-a Joe Biden više puta upozorio iz humanitarnih razloga.
Kirby je ponovio da se Vašington protivi “većoj” ofanzivi na Rafu i hoće da se što je moguće pre za humanitarnu pomoć otvori tamošnji prijelaz na granici Egipta, kojeg je izarelska vojska danas ponovo zaposela i zatvorila, te je prekinuto dostavljanje pomoći toj opkoljenoj palestinskoj enklavi.
Svijet
HAMASOV VISOKI ČASNIK ZA BBC: Zapovjedni sistem nam je na nuli, izgubili smo kontrolu nad 80% teritorije
07. Jul. 20250
Svijet
IZRAEL NASTAVLJA SA ZRAČNIM UDARIMA: Nakon što je Hamas izrazio spremnost za pregovore...
05. Jul. 20250
Svijet
HAMAS SAOPŠTIO DA SU INTENZIVIRANI NAPORI ZA POSTIZANJE MIRA U GAZI: Do zastoja u pregovorima došlo je krajem maja...
26. Jun. 20250
Svijet
EKSPLODIRAO IZRAELSKI TRANSPORTER U GAZI: Ima mrtvih…
17. Jun. 20250
Auto
DOBRE VIJESTI ZA VOLKSWAGEN GRUPU: Do kraja juna globalna isporuka isključivo električnih modela porasla je za...
Prije 3 min0
Show
JEDAN OD NAJUSPJEŠNIJIH GLUMACA, ISKRENO: Brad Pitt najmanje je zadovoljan ovim ulogama u karijeri
Prije 13 min0
Politika
DENIS BEĆIROVIĆ NAKON SULUDIH NASLOVA U VUČIĆEVIM TABLOIDIMA: "I nisam slučajno u Potočarima govorio o..."
Prije 37 min3
Kultura
WARM FESTIVAL U SARAJEVU: Na 16 lokacija bit će izložene fotografije Palestinke Laure Boushnak, a bit će održan i koncert...
Prije 47 min0
Svijet
EVO KO IM JE SLJEDEĆA META: Izraelski stručnjak upozorava da je Turska "novi Iran"
10. Jul. 20250
Svijet
STRAVIČNI SNIMCI NAKON PADA MOSTA: Vozila se survala u vodu, samo on ostao da stoji, nikom nije jasno kako
10. Jul. 20250
Svijet
OBJAŠNJENJA TAKTIKA KOJA JE IZNENADILA: Kako Palestinci nadmudruju izraelsku vojsku?
10. Jul. 20250
Svijet
STVARNA ISTINA IZA AMERIČKOG UDARA NA IRAN: Trump je pokrenuo rat iz tri razloga
Prije 11h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.