Vijesti
FAHRUDIN RADONČIĆ SE OTVORIO KOD AVDE AVDIĆA: "Trojka će u oktobru biti ugašena, nervozni su"
01. Feb. 20265
A, podrška kolegi Avdiću stigla je i s adresa brojnih javnih ličnosti. Podršku su pružili i književnici Dragan Bursać te Faruk Šehić, zastupnik Demokratske fronte u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine Dennis Gratz, šef IPP-a na Hayatu Senad Omerašević, zastupnik Naše stranke u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH Dragan Mioković
Društvo
10. Maj 2024 11. Maj 2024
2
Elmedin Konaković, ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine i predsjednik Naroda i pravde, danima se na društvenim mrežama obračunava s novinarom Avdom Avdićem zbog njegovih istraživačkih tekstova o narkokartelu 'Tito i Dino', piše Radiosarajevo.ba.
Ministar Elmedin Konaković je otišao i korak dalje, pa je na društvenim mrežama objavio i gotovo šestominutni video , kojim je zgrozio bh. javnost. U snimku preko kojeg se obračunava s novinarom, ali i sa tužiocem Sanjinom Kulenovićem koji vodi istragu protiv narkokartela 'Tito i Dino', Konaković pokušava dokazati da novinar Avdo Avdić obmanjuje javnost.
Nakon snimka, reagirali su Udruženje BH novinara , ali i Američka ambasada iz koje su poručili kako nedvosmisleno podržavaju slobodu medija i nezavisnost pravosuđa: "Pozivamo sve predstavnike bh. vlasti da stvaraju okuženje koje osigurava da novinari i pravosudni službenici mogu obavljati svoj posao bez uznemiravanja, straha ili prijetnji. Također, odgovornost novinara izvještava pošteno i točno. Svi navode o kršenju profesionalnih novinarskih standarda trebaju se rješavati putem postojećih profesionalnih i zakonskih mehanizama."
A, podrška kolegi Avdiću stigla je adresa brojnih javnih ličnosti. Podršku su pružili i književnici Dragan Bursać te Faruk Šehić , zastupnik Demokratske fronte u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine Dennis Gratz , šef IPP-a na Hayatu Senad Omerašević, zastupnik Naše stranke u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH Dragan Mioković, bivši pjevač, a sadašnji političar i predsjednik Građanskog saveza BiH Muhamed Fazlagić, novinari Senad Avdić i Slobodan Vasković ...
Jedinstveni zaključak i njihova poruka su: "Novinarima se prijetiti ne smije. Za sve drugo ima sud."
"Dino Konaković i Jasmin Mulahusić objavljuju iste FB 'klipove' samo o različitim novinarima. azlika trenutno je da je jedan od njih potpuno nebitni FB ratnik sa adresom van BiH, da se koristi krema SDA ne prlja ruke odvratnim postovima o neistomišljenicima, a Konaković je ministar vanjskih poslova", napisala je i novinarka Nejra Latić Hulusić , pa dodala:
"Džaba, možeš postati generalni sekretar univerzuma, ali rukopis i političke navike kod ljudi ostaju uvijek isti, onako kako te učiteljica nauči vezati slova. Politička retorika se, istina, može mijenjati. Bože, smiluj se ovoj Bosni, kad se sami za sebe nemamo milosti i pameti da ovo zrno države dignemo na noge i jednom za svagda naučimo da se U NOVINARE I UMJETNIKE NE SMIJE DIRATI sa pozicije moći taman da su bliski džehenemu, a ne SDA klevete da su mi iz oka sve trojica izašli , a jedan od njih mi je otac, ali NE SMIJETE PRIJETITI NOVINARIMA !!! OVO JE BOSNA NIJE JOŠ MEKSIKO I NEĆE BITI!"
U komentarima joj se javio i ministar Konaković koji tvrdi kako je laž da je ikada prijetio novinarima . Konaković je i jutros objavio status na društvenim mrežama na ovu temu, citirajući više medija, ali i bh. novinare o tome kako su "nekad pisali o Avdi Avdiću".
Vijesti
FAHRUDIN RADONČIĆ SE OTVORIO KOD AVDE AVDIĆA: "Trojka će u oktobru biti ugašena, nervozni su"
01. Feb. 20265
Mini market
ANALIZA AVDE AVDIĆA: Kada Hayat prestane, a TV Herceg Bosne i PINK ostanu “Moja TV”...
01. Feb. 20265
Politika
ELMEDIN KONAKOVIĆ POZVAO NA SUČELJAVANJE: "Spreman sam se suočiti sa Elvirom Švrakićem na televiziji"
25. Jan. 20261
Vijesti
BH NOVINARI DUBOKO ZABRINUTI: Sramotna šutnja institucija o postupku hrvatskih vlasti prema novinaru Avdiću
20. Jan. 20262
Svijet
RIGOROZNE KONTROLE ULASKA I IZLASKA IZ GAZE: Izrael nadzire svaki pokret
Prije 15 min0
Intervjui
"SB" INTERVJU / FEDERALNI MINISTAR VEDRAN LAKIĆ: "Imamo jasan cilj - Južna plinska interkonekcija mora biti završena i puštena u pogon do kraja..."
Prije 16 min0
Ekonomija
SVJETSKE BERZE BILJEŽE POZITIVNE REZULTATE: Skok cijena dionica
Prije 26 min0
Društvo
HVALA TI, THOMPSONE: Tako se Bosna, a posebno Hercegovina voli uz hor hrvatskih rukometaša
Prije 28 min0
Društvo
ZVANIČNO: Arijani Jašarević Vojić uručen diplomatski pasoš BiH...
01. Feb. 20260
Društvo
NI LOVCI NISU ŠTO SU NEKAD BILI: Na Ozrenu se okupilo 600 lovaca u odstrijelu vuka, došao i Minić, ali niko nije uspio osvojiti trofej
31. Jan. 20260
Društvo
IMAMO LI IMALO SVIJESTI: Građani BiH svojim novcem jačaju Orbanovu politiku ponižavanja države BiH
31. Jan. 20261
Društvo
PSIHOLOG SRĐAN PUHALO: "Kao što rekoše u Zrinjskom, to nije bio spomenik..."
01. Feb. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.