Politika
DRAŠKO STANIVUKOVIĆ PRAVO U METU: "Na snazi je politički diktat i korupcija"
Prije 11h0
"Samo budala bi pristala da radi od 0 do 24 i bude nečiji."
Politika
16. Maj 2024
1
"Samo budala bi pristala da radi od 0 do 24 i bude nečiji."
Rekao je ovo gradonačelnik Banje Luke Draško Stanivuković gostujući u emisiji Telering na RTRS, i odgovarajući na pitanje da li je on čovjek lidera SNSD-a Milorada Dodika.
– Jesam, ali malo morgen. Ne smijete biti budala. To znači da morate znati što je interes grada. Evo u petak sam na tri događaja bio sa Dodikom. Da li sam bio na dužnosti ili sam bio sa Dodikom? Kako će ko to da tumači? – rekao je on.
Dodaje da je bio na svojoj dužnosti obilazeći događaje poput Dana Vojske Republike Srpske i obilaska radova na Centralnom spomen-obilježju.
– Dan Vojske RS, jel neko hoće da Draško kao gradonačelnik ne bude tu? Čak i kada ne budem ništa, ići ću na to. Bili smo i kod manastira Osovica. Lično sam podržao izgradnju spomenika u manastiru, a poslije toga smo obišli centralno spomen-obilježje. Ja idem tamo gdje je moja dužnost, ne idem sa Dodikom – rekao je Stanivuković. Dodaje da on mora da predstavlja sve građane Banje Luke.
– Mogao sam ja reći „vi niste izgradili spomenik 30 godina, ne možete biti tu“, ali morate imati kodeks i znati kako se ponašate. Imate one političar koji kažu „s njima ni u crkvu i u džamjiu“. Ja nisam htio da se u Banjaluci ponašam onako kako nemam pravo. Predstavljam 54.000 ljudi koji su glasali za mene ali i one koji nisu – rekao je Stanivuković.
Politika
DRAŠKO STANIVUKOVIĆ PRAVO U METU: "Na snazi je politički diktat i korupcija"
Prije 11h0
Politika
STANIVUKOVIĆ ODGOVORIO NA DODIKOVE OPTUŽBE ZA REKETIRANJE INVESTITORA: "Tebi više niko ne vjeruje"
27. Jun. 20250
Politika
STANIVUKOVIĆ OŠTRO ODGOVORIO DODIKU: "U njegove priče o poštenju i istini više niko ne vjeruje."
27. Jun. 20250
Politika
STANIVUKOVIĆ PORUČIO SVOM STAROM ZNANCU LUKAČU: "Politika SNSD-a je osuđena na propast"
23. Jun. 20250
Mini market
OD SREBRENICE DO VRHA EVROPSKE AKADEMSKE ZAJEDNICE: Prof. dr. Pamela Habibović imenovana u vrhunsko tijelo univerziteta Nizozemske
Prije 14 min0
Ekonomija
DOSTOJANSTVEN ŽIVOT SVE DALJI OD GRAĐANA BiH: Najavljena nova poskupljenja, a plaće se tope (VIDEO)
Prije 16 min0
Vijesti
TOPLOTNI TALAS HARA EVROPOM: Metereolog Bakir Krajinović najavljuje promjene vremena
Prije 23 min0
Mini market
OBALE UNE SVE AGRESIVNIJE BETONIRAJU: "Otkud i struja i voda svim bespravno izgrađenim objektima?"
Prije 27 min0
Politika
REAKCIJA ALME ČOLO PODIGLA PRAŠINU: "Gdje su Bošnjaci, ima li ih u ovoj zemlji?"
01. Jul. 20250
Politika
NOŽ U LEĐA NAJBLIŽE SARADNICE: Dodik je sve više u sjeni - Željke Cvijanović
02. Jul. 20250
Politika
ODLUKU DONIO POČETKOM SEDMICE: Milanko Kajganić raspustio tim za istragu “državnog udara” protiv Dodika i...
Prije 12h2
Politika
(NE)UTEMELJENI OPTIMIZAM BORJANE KRIŠTO: Dodik, Čović i ostali "gore" za milijardama eura iz EU, nikome nije jasno "mašu" li opet neusaglašenim dokumentom
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.