Mini market
VELIKE PROMJENE: Predsjedništvo Stranke za Bosnu i Hercegovinu uvelo Povjereništvo u...
Prije 10 min0
Tokom razgovora izneseni su pravni, moralni, historijski i drugi argumenti za usvajanje Rezolucije o obilježavanju sjećanja na počinjeni genocid u i oko Srebrenice.
Politika
22. Maj 2024 22. Maj 2024
4
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović i član Predsjedništva BiH Željko Komšić razgovarali su s ambasadorom Japana u UN-u Yamazakijem Kazuyukijem u sjedištu Ujedinjenih nacija (UN) u New Yorku.
Uoči sutrašnjeg glasanja u Generalnoj skupštini UN-a, Bećirović je istakao da je važno da se međunarodna zajednica svrsta na stranu pravde i podrži usvajanje rezolucije o 11. julu kao međunarodnom danu sjećanja i obilježavanja genocida u Srebrenici počinjenog 1995. On je ukazao na globalnu važnost prevencije genocida.
Također, tokom razgovora izneseni su pravni, moralni, historijski i drugi argumenti za usvajanje rezolucije o obilježavanju sjećanja na počinjeni genocid u i oko Srebrenice. Istaknut je značaj izučavanja genocida u obrazovanju djece i mladih. Integracija ove teme u obrazovni sistem pružit će temelje za izgradnju pravednijeg društva i dugoročno će doprinijeti očuvanju mira i stabilnosti u Bosni i Hercegovini i regiji Zapadnog Balkana, zaključio je Bećirović, prenosi Oslobođenje.
Tokom razgovora ambasador Yamazaki Kazuyuki je poručio da će Japan glasati za rezoluciju.
Bećirović i Komšić zahvalili su se ambasadoru na podršci Japana Bosni i Hercegovini.
Mini market
VELIKE PROMJENE: Predsjedništvo Stranke za Bosnu i Hercegovinu uvelo Povjereništvo u...
Prije 10 min0
Hronika
DRAMATIČNO U DALMACIJI: Buknuo novi požar, vatra se širi prema kućama...
Prije 24 min0
Regija
APELACIONI SUD U BEOGRADU DONIO ODLUKU: Masovni ubica Uroš Blažić osuđen na zatvorsku kaznu u trajanju od...
Prije 36 min0
Vijesti
SVE LAŽI VOŽDA IZ LAKTAŠA: Dodik besramno podilazio Rusima, pa izgovorio gomilu gluposti...
Prije 41 min0
Politika
SPORAZUM S BOSNOM: Ovako EU želi zapečatiti svoje vanjske granice
18. Jun. 20250
Politika
NEBOJŠA RADMANOVIĆ U PANICI: „Apelujem na sve poslanike i delegate iz RS-a da se urazume i djeluju jedinstveno...“
20. Jun. 20250
Politika
ZLATAN BEGIĆ ZVONI NA UZBUNU: "Ne daj Bože da se nešto desi, propali bismo..."
19. Jun. 20250
Politika
PUKLO U VRHU SDS-a: Mladen Bosić demonstrativno napustio sjednicu Glavnog odbora, većina poslanika traži odlazak Miličevića
19. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 4
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.