Hronika
PROCURIO VIDEO: Snimka nove brutalne tučnjave na Hvaru, policija privela...
05. Avg. 20240
“Ovi otoci mogu se pohvaliti tirkiznim morem, drevnim ruševinama, čarobnim uvalama i ukusnom hranom”, piše u članku.
Šareni svijet
12. Jun. 2024
0
Daily Mail je izdvojio pet mediteranskih otoka za koje smatraju da su top odredišta za ljeto 2024. godine, nazivajući ih "skrivenim draguljima".
“Ovi otoci mogu se pohvaliti tirkiznim morem, drevnim ruševinama, čarobnim uvalama i ukusnom hranom”, piše u članku.
Na popisu se našao i jedan hrvatski otok koji su stranci već ranije jako hvalili. Riječ je o Hvaru.
“Najsunčaniji otok na Mediteranu sigurno će vam uljepšati odmor. Vjerovatno ćete ga posjetiti i bez obzira na to kakvo će biti vrijeme. Putopisac Jo Knowsley opisao ga je kao “hrvatski dragulj koji nudi najčišće more”. Navodi se i da je Hvar “ljetno utočište slavnih osoba i putnika na jahti” te je odličan za ljetovanje s porodicom i jako pristupačan”, piše Daily Mail.
Dodaju da posjetitelji mogu uživati u očaravajućim obalama, razgledavati zidine iz 13. stoljeća, tvrđavu i glavni trg s renesansnom katedralom.
Osim Hvara, Daily Mail je na ovaj popis stavio: otok Formenteru u Španiji, Porquerolles u Francuskoj, Elbu u Italiji i Folegandros u Grčkoj.
Nedavno je sličan članak objavio i britanski Mirror koji je također izdvojio jedan hrvatski otok kao divnu destinaciju za ljetni odmor. Raspisali su se o Korčuli za koju kažu da je jako privukla pažnju stranaca.
Blizu je popularnih gradova, poput Dubrovnika, Hvara i Splita, koji su svakog ljeta krcati turistima. Mirror za Korčulu piše da je riječ o “izvan granica Hrvatske manje poznatom otoku” i da na njega stiže manje turista nego u druge dalmatinske gradove i otoke, prenosi Index.hr.
“Dok su veća obalna odmarališta u tom području poznata po luksuznim festivalima elektronske muzike, Korčula je drugačija. Njene glavne atrakcije su mirne plaže, netaknuti krajolici i duga historijat”, pišu.
Hronika
PROCURIO VIDEO: Snimka nove brutalne tučnjave na Hvaru, policija privela...
05. Avg. 20240
Hronika
INCIDENT U POZNATOM LJETOVALIŠTU U HRVATSKOJ: Napadnut vlasnik i kuhar restorana, stotine ljudi stiglo pred objekat...
29. Jul. 20240
Regija
TURISTI I GRAĐANI ZAPREPAŠTENI: Cijena kafe na hrvatskom ostrvu vrtoglavo skočila
21. Maj 20241
Regija
ALARMANTNO: Najsunčaniji hrvatski otok zatrpan smećem – „"Evo, otok ljubavi. Muhe nas jedu, smrad se čuje…“
20. Maj 20240
Ekonomija
MINISTAR EDIN FORTO NAJAVIO NOVI SASTANAK: "Pomoći ćemo prijevoznicima"
Prije 16 min0
Regija
BIVŠI PREMIJER CRNE GORE ZDRAVKO KRIVOKAPIĆ TVRDI: "Zbog Porfirija i Vučića 'Newsmax' cenzurisao dijelove mog intervjua"
Prije 27 min0
Ekonomija
SKUPLJI ZA 1 KM: Sarajevski aerodrom od sutra mijenja cijenu parkinga za prvi sat korištenja
Prije 28 min0
Hronika
UČENIK U TUZLANSKOJ ŠKOLI DJECI PRIJETIO PLASTIČNIM PIŠTOLJEM: Privremeno je isključen iz nastave
Prije 52 min0
Šareni svijet
PREMINUO PRIJE DVIJE I PO GODINE: Ekshumirano tijelo Siniše Mihajlovića...
28. Apr. 20250
Šareni svijet
STANARKA JELA TUŽILA VLASNIKA ZGRADE U FRANKFURTU HASANA SALIHAMIDŽIĆA: Razlog je sporno renoviranje...
29. Apr. 20250
Šareni svijet
ČUDESNO OTKRIĆE U ČEŠKOJ: Planinari pronašli zlatnike iz Jugoslavije, vrijede bogatstvo a tri su teorije kako je tu dospjelo... (FOTO)
Prije 18h0
Šareni svijet
MRAČNA STRANA VIP RAJA - INFLUENSERICE OTKRILE ŠOKANTNE DETALJE: Ovako se prema djevojkama u Dubaiju ponašaju moćni šeici...
28. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.