Ekonomija
NEUM NIKAD BLIŽE: Zaboravite Stolac, stiže cesta koja mijenja sve
08. Mar. 20260
U hotelskom smještaju 80% smještaja su inozemni gosti.
Ekonomija
17. Jun. 2024
0
U Sarajevskoj špici govorio je Davor Krešić, potpredsjednik Udruge hotelijera Općine Neum. S voditeljima je razgovarao o tome koliko su popunjeni kapaciteti u Neumu, da li ima dovoljno radne snage, te šta sve gostima nudi bh. biser na Jadranu.
"Što se tiče hotelskog smještaja, mi to znamo pola godine unaprijed kako će izgledati sezona. Špica sezone nije toliko popunjena agencijskim gostima, koliko je individualcima, a znamo da neki banalni poremećaj na svjetskom tržištu može poremetiti cijelu sezonu. No, predviđanja se ispunjavaju, sezona je odlična", ističe Krešić.
Poručio je da se izgradnja Peljaškog mosta pozitivno odrazila na neumske hotele ispod magistrale jer nema više gužvi, ni čekanja."Brojke su odlične, bilježimo porast za 15% noćenja. Ono što sad vidimo, možemo biti optimistični i zadovoljni razvojem situacije", dodao je Krešić.
A evo kakva je trenutno situacija u Neumu:
"Ljeto je već počelo dobro jer jutros sam vidio na Doljanima kilometarske kolone. Vozio sam se i cestom Stolac-Neum gdje su bile uistinu velike gužve. Plaže su popunjene. Smještaji u hotelima su danas popunjeni 70 ili 80 %. Ovaj vikend se nadamo da bi Neum mogao biti 100 % popunjen. Temperatura mora je 24-25 stepeni", istakao je Krešić.Ova temperatura mora dovoljna je za rashlađenje na ovim visokim temperaturama jer toplotni val zahvatio je i Jadran.
Čitav razgovor o tome šta vas očekuje ako dođete u Neum, pogledajte u videu:
Ekonomija
NEUM NIKAD BLIŽE: Zaboravite Stolac, stiže cesta koja mijenja sve
08. Mar. 20260
Društvo
JEDINI BH. GRAD NA MORU: U Neumu najavljuju novu turističku atrakciju na samom početku sezone...
05. Mar. 20260
Ekonomija
MINISTRICA NASIHA POZDER U NEUMU: "Unaprijedit ćemo sistem prijavljivanja i praćenja dolazaka gostiju"
04. Avg. 20240
Ekonomija
TURISTIČKA SEZONA U PUNOM JEKU: Kako danas izgleda Neum iz zraka (VIDEO)
23. Jul. 20240
Mini market
AMBASADORICA LONČAR U JELISEJSKOJ PALAČI: Predsjedniku Francuske poklonila knjigu "Heroji Mostara"
Prije 13 min0
Ekonomija
ALARM ZA POLJOPRIVREDU: Troškovi sjetve skočili za 50 posto
Prije 22 min0
Hronika
TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA KOD VAREŠA: Jedna osoba poginula
Prije 28 min0
Rat u zalivu
ŽESTOK SUKOB NA BLISKOM ISTOKU: Napadaju i Amerika i Iran, eksplozije odjekuju Teheranom, Kuvajtom, Izraelom... (VIDEO)
Prije 31 min0
Ekonomija
U INAT MINISTRU KOŠARCU: Bh. kompanija namjenske industrije potpisala najveći ugovor u posljednjih 30 godina...
Prije 14h0
Ekonomija
AMERIKA ISPALA IZ IGRE: BiH dobila novog glavnog partnera za izvoz naoružanja
27. Mar. 20260
Ekonomija
SAD JE SVE JASNO: Evo gdje Naftna industrija Srbije nabavlja naftu...
26. Mar. 20260
Ekonomija
KAPACITET ŠEST PUTA VEĆI OD POTREBA BiH: Analiza otkriva da Južna interkonekcija možda nije za domaće potrebe – i ko zapravo profitira od projekta vrijednog stotine miliona
Prije 18h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.