Mini market
GORE DRUŠTVENE MREŽE: Oštre reakcije nakon sastanka Milorada Dodik i predsjednika odmetnute regije...
Prije 4 min0
Prema informacijama Istrage, NOS nije dobro predvidio potrebnu količinu energije tako da se pojavio manjak koji je izazvao kolaps u prenosnoj mreži.
Vijesti
21. Jun. 2024
1
Do pada elektroenergetskog sistema došlo je do debalansa u prenosnoj mreži Elektroprijenosa BiH, saznaje portal Istraga.
Balansiranje energije vrši NOS BiH. Prema informacijama Istrage, NOS nije dobro predvidio potrebnu količinu energije tako da se pojavio manjak koji je izazvao kolaps u prenosnoj mreži.
Kao posljedica toga - oba bloka Termoelektrane Tuzla su iskočila i ugašena su. Bez nove energije ne mogu biti pokrenuti.
Do pada elektroenergetskog sistema došlo je do debalansa u prenosnoj mreži Elektroprijenosa BiH. Balansiranje energije vrši NOS BiH. Prema informacijama @IstragaB , NOS nije dobro predvidio potrebnu količinu energije tako da se pojavio manjak koji je izazvao kolaps u prenosnoj…
— Istraga.ba (@IstragaB) June 21, 2024
Nešto ranije je "Slobodna Bosna" kontaktirala direktora Elektroprivrede BiH Sanela Buljubašića koji je rekao da problem nije do Elektroprivrede, te da pokušavaju utvrditi u čemu je problem.
Mini market
GORE DRUŠTVENE MREŽE: Oštre reakcije nakon sastanka Milorada Dodik i predsjednika odmetnute regije...
Prije 4 min0
Sport
PLAY OFF NBA LIGE: „Indiana“ nakon pobjede nad „Clevelandom“ na korak od finala, „Oklahoma“ bolja od „Denvera“
Prije 12 min0
Svijet
GORI NA BLISKOM ISTOKU: Izrael napao ciljeve u Jemenu i Pojasu Gaze, ubijeno najmanje...
Prije 24 min0
Gastro
VRIJEME JE ZA ULAZAK U BAŠTE: Ukoliko kraj paradajza posadite ovu biljku, rađat će kao lud…
Prije 27 min0
Vijesti
DODIK ZAPRIJETIO IZ MOSKVE: "Juče su potpisivali, sljedeće godine će biti 'izbrisani'..."
10. Maj 20250
Vijesti
BURNO U BRČKOM: Specijalci pokušali uhapsiti Radovana Viškovića, sve bilo spremno...
10. Maj 20250
Vijesti
ZUKAN HELEZ ODGOVORIO VIŠKOVIĆU I GENERALIMA: "Taj beskičmenjak nikada nije pročitao Zakon o odbrani BiH"
09. Maj 20250
Vijesti
ŽUPLJANIN ŠIRI PANIKU: „Žele uvući snage EUFOR-a da rade njihov posao, ali...“
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.