Ekonomija
MMF NAM TRAŽI REFORME: Šta BiH mora uraditi da bi izbjegla dužničku krizu?
Prije 14 min0
Uređaj koji sporo radi nije uvijek znak da je vrijeme za novi mobitel.
HiTec
29. Jun. 2024
0
Primijetili ste da vam se telefon usporio? Ovo su neki od uobičajenih razloga zašto do toga dolazi.
Uređaj koji sporo radi nije uvijek znak da je vrijeme za novi mobitel.
“Faktori poput prostora za pohranu i spori internet mogu igrati ulogu u brzini vašeg pametnog telefona”, ističe stručnjak za telefone Thomas Reed za Reader’s Digest.
Srećom, postoji širok raspon jednostavnih rješenja za spor uređaj.
Preuzimanje i pohranjivanje previše fotografija, videa, podcasta i igrica na vašem mobilnom telefonu može “pojesti” memoriju uređaja i preopteretiti njegovu procesorsku jedinicu (CPU), što dovodi do sporog rada.
Ako vaš uređaj radi sporije nego inače, a pritom ste povezani na javni ili besplatni Wi-Fi, provjerite snagu signala mreže.
Loša Wi-Fi veza može uzrokovati spori rad vašeg mobitela koji pokušava osvježiti aplikacije i web stranice. “U ovom slučaju, mobitel nije spor”, kaže Reed. “Ali budući da aplikacije pokušavaju učitati podatke preko spore veze, reaguju sporo”, dodaje.
Zastarjeli operativni sistem Ažuriranja operativnog sistema često pružaju popravke za probleme ili greške koje bi mogle usporavati vaš uređaj, te poboljšati funkcije uređaja kako bi brže radio. Takođe, odgađanje ažuriranja sistema može skratiti vijek trajanja vašeg mobitela.
Predmemorija ili RAM vašeg mobitela su puni Što više koristite svoj uređaj, to se više podataka pohranjuje u predmemoriju i RAM memoriju vašeg mobitela. Ti podaci se s vremenom akumuliraju, zauzimajući sve više prostora na vašem uređaju, što vodi do preopterećenja za procesor.
Zadržavanje aplikacija koje ne koristite ili koje više ne trebate zauzima dragocjeni prostor za pohranu i usporava vaš uređaj.
Iako neki ljudi vjeruju da se to događa kako bi se kupci uvjerili da kupe novi uređaj, to je zapravo mit o bateriji mobilog telefona, prema Reedu. Kupovina nove baterije pomaže telefonu da duže traje smanjujući potrošnju energije i opterećenja.
Ekonomija
MMF NAM TRAŽI REFORME: Šta BiH mora uraditi da bi izbjegla dužničku krizu?
Prije 14 min0
Sjećanje
SAMO SU BILI DJECA: Više od 440 maloljetnih žrtava genocida ukopano u Potočarima, za mnogima se još traga
Prije 16 min0
Društvo
IMA LI BEZ IZMJENE USTAVA FER IZBORA: Može li BiH reformisati izborni zakon bez mijenjanja temelja?
Prije 19 min0
Regija
DOBRO JE ZNATI: Kako legalno prenijeti svoje voće i povrće iz BiH u Hrvatsku?
Prije 20 min0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.