Ekonomija
EURO - NEURO: Još jedna država članica Europske unije ulazi u eurozonu...
27. Jun. 20250
Ove godine ljetni aranžmani su znatno skuplji nego prethodnih godina, jedan od glavnih razloga jeste velika inflacija.
Evropa
09. Jul. 2024
0
Ovogodišnje cijene ljetnih aranžmana u regionu drastično se razlikuju, tako da ono što u Bugarskoj košta oko 300 eura, u Crnoj Gori je duplo skuplje, dok je u Hrvatskoj čak tri puta veća cijena za isti aranžman.
Turisti iz Srbije kao svoju ljetnu destinaciju uglavnom biraju Grčku, Crnu Goru i Еgipat, međutim, ove godine zabilježen je porast interesovanja za ljetovanjem u Bugarskoj.
"Bugarska je godinu unazad jedna od destinacija koja ima izuzetno dobar odnos cijene i kvaliteta, i to se prepoznaje na našem tržištu. Mi imamo jedan veliki broj putnika, prije svega iz istočne, jugoistočne Srbije, koji tamo ljetuju", izjavio je Aleksandar Seničić za TV Prva i dodao da je sa završetkom auto-puta do Dimitrovgrada sve dobro povezano i znatno olakšano za putovanje.
Mnogi turisti kao manu ljetovanja u Bugarskoj navode Crno more, koje nije idealno za kupanje kao što je to Еgej ili Jadran, međutim, kvalitet smještajnih kapaciteta i usluga na neki način nadoknađuju taj nedostatak, i naravno - cijene.
Jedna od glavnih tema poslednjih dana srpskih turista svakako su cijene u Grčkoj, Hrvatskoj i Crnoj Gori, i večita nedoumica, "koja od ovih destinacija je najjeftinija"?
"Hrvatska je apsolutno najskuplja, kad govorimo i o hotelskom i o privatnom smještaju, tu nema nikakve dileme. Grčka i Crna Gora se negdje prate, da tako kažemo, kad je riječ o našem tržištu. Apartmanski smještaj je na sličnom nivou", rekao je Seničić.
Ove godine ljetni aranžmani su znatno skuplji nego prethodnih godina, jedan od glavnih razloga jeste velika inflacija.
"U Grčkoj je poskupljenje negdje 10%, 12%, do 15%, kada govorimo o apartmanima, dakle to je negdje očekivano u odnosu na inflaciju, dok u Hrvatskoj imamo poskupljenja koje idu i preko 25%, dakle sve zavisi šta se posmatra, ali posmatramo sada istu kategoriju privatnog smještaja. Kada je riječ o hotelima, vrlo je slična situacija", izjavio je Seničić za TV Prva.
Ekonomija
EURO - NEURO: Još jedna država članica Europske unije ulazi u eurozonu...
27. Jun. 20250
Evropa
NEVJEROVATNE SCENE U BUGARSKOM PARLAMENTU: Izbila tučnjava zbog eura (VIDEO)
04. Jun. 20250
Ekonomija
EURO - NEURO: Još jedna članica Europske unije mijenja valutu, smanjuju se troškovi...
29. Maj 20250
Evropa
PREDSJEDNIK RUSIJE NIŽE OPTUŽBE: Putin našao krivca za rat, sad se okrenuo Balkanu
10. Maj 20250
Mini market
OD SREBRENICE DO VRHA EVROPSKE AKADEMSKE ZAJEDNICE: Prof. dr. Pamela Habibović imenovana u vrhunsko tijelo univerziteta Nizozemske
Prije 8 min0
Ekonomija
DOSTOJANSTVEN ŽIVOT SVE DALJI OD GRAĐANA BiH: Najavljena nova poskupljenja, a plaće se tope (VIDEO)
Prije 11 min0
Vijesti
TOPLOTNI TALAS HARA EVROPOM: Metereolog Bakir Krajinović najavljuje promjene vremena
Prije 17 min0
Mini market
OBALE UNE SVE AGRESIVNIJE BETONIRAJU: "Otkud i struja i voda svim bespravno izgrađenim objektima?"
Prije 22 min0
Evropa
JEZIVO PRIZNANJE RUSKOG VOJNIKA: Ukrajinskim zarobljenicima režemo...
30. Jun. 20250
Evropa
ŠEF TURSKE DIPLOMATIJE OTVORIO KARTE: "To je među glavnim strateškim ciljevima Turske!"
30. Jun. 20250
Evropa
ROMANTIČNI BIJEG IM PRISJEO: Prepustili se strastima - pa sad moraju platiti 10.000 eura kazne
02. Jul. 20250
Evropa
PUTIN ŠALJE JOŠ 111.000 RUSKIH VOJNIKA, ZNA SE I GDJE: Rat ulazi u novu, opasnu dimenziju
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.