Politika
STANIĆ UPOZORAVA: "Slučaj pod hitno vratiti u Predsjedništvo BiH, ministri iz HDZ-a neće dozvoliti..."
06. Feb. 20222
Preuzimanjem Bihaćke Pivovare, Stanić grupa nastavlja s realizacijom strateškog širenja u segmentu proizvodnje alkoholnih i bezalkoholnih pića, koja je započela akvizicijom branda Juicy 2013. godine.
Ekonomija
15. Jul. 2024
0
Vijest koju je prvi ekskluzivno objavio BiznisInfo.ba, da je Stanić grupa postala novi vlasnik Bihaćke pivovare, odjeknula je u regionu.
Vijest je prenio veliki broj regionalnih medija a u međuvremenu se oglasio i Svjetlan Stanić.
Preuzimanjem Bihaćke Pivovare, Stanić grupa nastavlja s realizacijom strateškog širenja u segmentu proizvodnje alkoholnih i bezalkoholnih pića, koja je započela akvizicijom branda Juicy 2013. godine.
Integracija novih kompanija u Stanić grupu doživjela je ekspanziju u zadnjih nekoliko godina i to prvenstveno akvizicijom Maraske, a zatim i nedavnim preuzimanjem Heinekenovih bezalkoholnih brandova Sola i Zala u Sloveniji.
Akvizicijom Bihaćke pivovare u svom portfelju Stanić grupa sada ima uz proizvodnju bezalkoholnih pića, jakih alkoholnih pića i proizvodnju piva.
Svjetlan Stanić, vlasnik i predsjednik Uprave Stanić grupe, izjavio je da se Bihaćka pivovara sa svojim proizvodnim kapacitetima i asortimanom idealno uklapa u poslovnu viziju Stanić grupe temeljenu na tržišnoj poziciji i etabliranim brandovima Grupacije te gotovo tridesetogodišnjoj saradnji s Heinekenom, čiji su ekskluzivni distributer za BiH i u čemu vide potencijal za proširenje zajedničke saradnje na tržištima regije i izvan same distribucije.
– Prepoznali smo priliku za akviziciju te smo u vrlo kratkom roku s dosadašnjim vlasnicima, obitelji Ibrahimpašić, postigli dogovor. Ovim putem im se želim zahvaliti na izvanrednoj poslovnoj saradnji prilikom preuzimanja Bihaćke pivovare. Sigurni smo da će know how Stanić grupe kojeg smo stekli surađujući sa svjetski poznatim brendovima iz područja pića te znanje koje posjedujemo zahvaljujući upravljanju najpoznatijim hrvatskim brendom sokova Juicy, kao i brendovima Maraske, osnažiti poziciju proizvoda Bihaćke pivovare na tržištu Bosne i Hercegovine, ali i cijele regije. Pri tome mislim i na bezalkoholni asortiman: negaziranu vodu i sokove, kao i na pivski, pri čemu će renomirani domaći brand upotpuniti našu ponudu prema tržištu – izjavio je Svjetlan Stanić, vlasnik i predsjednik Uprave Stanić grupe, prenio je Poslovni.hr.
Stanić grupa jedna je od najvećih regionalnih proizvođača u segmentu negaziranih pića te vlasnik dviju tvornica u Hrvatskoj i jedne u Bosni i Hercegovini, koja već u ovom trenutku proizvodi preko 100 miliona litara godišnje.
Proizvodni kapaciteti Grupacije ovom akvizicijom će sepovećati za dodatnih 50 miliona litara i pet novih proizvodnih linija za staklo, PET, limenke i bačve te na taj način dodatno učvrstiti vodeću poziciju Stanić grupe na tržištu.
Vlasnik Stanić grupe je poduzetnička porodica Stanić iz Kreševa, koja se smatra jednom od najbogatijih porodica u BiH.
Share this:
Politika
OPTUŽENIK ZA RATNE ZLOČINE ČESTITAO KARANU: Evo šta piše u poruci Benjamina Netanyahua...
Prije 14 min0
Gastro
BRŽE NE MOŽE: Desert od samo dva sastojka gotov je za 10 minuta, poklanjamo recept...
Prije 19 min0
Društvo
DVOJICA KANDIDATA ISPUNJAVAJU UVJETE: Pokrenuta procedura izbora direktora i zamjenika FUP-a...
Prije 26 min0
Zdravlje
VJEROVALI ILI NE: U susjedstvu pozamašne nagrade osobama koje prestanu pušiti...
Prije 29 min0
Ekonomija
GRAĐANI POHRLILI NA PUMPE U SUSJEDSTVU BiH: Od sutra skuplje sve vrste goriva
09. Feb. 20260
Ekonomija
HOĆE LI PELET POSKUPITI: Predstavnik kompanije Drvosječa otkriva planove za februar
08. Feb. 20260
Ekonomija
WIZZ AIR SE VRAĆA NA VELIKA VRATA:: Pogledajte spisak svih novih linija koje kreću u martu
09. Feb. 20260
Ekonomija
VELIKI PROJEKAT BH. BIZNISMENA: Kreće s gradnjom najvećeg tržnog centra u Sloveniji
Prije 11h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.