Mini market
OTVORENO PISMO GENERACIJI IZ SRBIJE: "Svakog 11. jula govorit ću istinu"
Prije 10 min0
Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić i ministar Kraljević informirali su Vladu da set fiskalnih zakona uključuje najoptimalnija rješenja ka postizanju tri cilja, a koji podrazumijevaju poboljšanje standarda radnika, rasterećenje privrednika, te zadržavanje fiskalne stabilnosti.
Politika
01. Avg. 2024
0
Zamjenik premijera FBiH i federalni ministar finansija Toni Kraljević informirao je danas Vladu Federacije BiH sa procesom izrade seta fiskalnih zakona i njihovom upućivanju u Parlament Federacije BiH.
Istaknuto je da su do sada poduzete ključne aktivnosti na izradi sveobuhvatne fiskalne reforme u Federaciji BiH. Opredjeljenje Vlade Federacije BiH je upućivanje ovih zakonskih rješenja u redovnu parlamentarnu proceduru u toku ovog kalendarskog ljeta.
Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić i ministar Kraljević informirali su Vladu da set fiskalnih zakona uključuje najoptimalnija rješenja ka postizanju tri cilja, a koji podrazumijevaju poboljšanje standarda radnika, rasterećenje privrednika, te zadržavanje fiskalne stabilnosti.
Mjere fiskalne politike Vlade Federacije zasnovane su na nastavku reformskih aktivnosti u pet najznačajnijih segmenta. To su smanjenje opterećenja rada, kao i restruktuiranje poreznog opterećenja, zatim unapređenje pružanja javnih usluga, te suzbijanje neformalne ekonomije i kontinuirano unapređenje koordinacije i fiskalne odgovornosti između svih nivoa vlasti u FBiH.
Također, bitnim je navedeno očuvanje finansijske stabilnosti, te jačanje održivog, učinkovitog i stabilnog ekonomskog rasta, kao i povećanje konkurentnosti privrede.
Federalno ministarstvo finansija intenzivno radi na setu zakonskih rješenja koja će pomiriti obje strane, i poslodavce i radnike, a istovremeno će osigurati neometanu isplatu zagarantiranih prava penzionera i socijalnih kategorija. S obzirom da je riječ o sistemskim zakonima, naglašeno je potrebnim otvoriti širu javnu raspravu kako bi svi imali priliku uložiti amandmane i iznijeti svoje prijedloge. Set ovih zakona bi trebao stvoriti preduslove za novi ekonomski i investicijski ciklus koji je potreban svim građanima.
Nakon što prednacrti ovih reformskih zakona budu upućeni u parlamentarnu proceduru, svi zainteresirani moći će se uključiti u javnu raspravu, a sve kako bi se došlo do najboljih rješenja.
(Vijesti.ba)
Mini market
OTVORENO PISMO GENERACIJI IZ SRBIJE: "Svakog 11. jula govorit ću istinu"
Prije 10 min0
Sport
GRBAVICA SE MIJENJA: Počelo uklanjanje stolica s južne tribine, uskoro početak radova na novoj
Prije 27 min0
Regija
NAKON ĐOKOVIĆEVOG "PUMPANJA": Oglasio se Vučić
Prije 37 min0
Sport
NAKON DUGE I TEŠKE BORBE S BOLEŠĆU: Preminula jedna od najznačajnijih košarkašica koje je BiH ikada imala
Prije 1h0
Politika
IZETBEGOVIĆ SVE IZNENADIO: "Ako sam šta naučio u politici onda je to da nikada ne kažete da nećete...!" (VIDEO)
11. Jul. 20251
Politika
TRIVIĆ POBJESNILA ZBOG BEĆIROVIĆA: "Sram ga bilo za izjave iz Potočara, u građanskom ratu nisu ginuli samo jedni, Srbija nije agresor!"
Prije 22h4
Politika
GOVOR MUNIRE SUBAŠIĆ U UN-u OSVIJESTIO JE I NAJTVRĐE: Novinar Ivica Puljić iz New Yorka - "To je žena koja je..."
Prije 6h1
Politika
30 GODINA LUĐAČKE KOŠULJE: Došlo je vrijeme da se Daytonski ustav revidira
11. Jul. 20254
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.