Svijet
TRUMP VEČERAS UKIDA SANKCIJE SIRIJI: "Želimo pomoći nakon građanskog rata"
Prije 12 min0
Tvrdio je da nikome ništa nije obećao i da oni koji pričaju o rudniku nemaju pojma, za razliku od njega. Spomenuo je i proslavljenog košarkaškog trenera Duška Vujoševića.
Regija
06. Avg. 2024
1
Predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, u ponedjeljak se izvanredno obratio javnosti u programu Radio-televizije Srbije u kasnim večernjim satima, dok su gledatelji uživali u praćenju Olimpijskih igara, prenosi Nova.rs. Objašnjavao je dokle su stigli radovi na izgradnji dječje bolnice “Tiršova 2”, koja je trebala biti gotova prije dvije godine, govoreći da, iako je on možda malo lagao, oni prije njega su još više.
"Ma dobro. Obećavali su još 2002. godine, ali nisu ni počeli. Nisam baš lijep da mi fotografija i slikanje išta donesu, nisam ni zgodan ili pametan kao oni. Ali, ja sam marljiviji i utjecao sam da se napravi sve ono što oni nisu ni pomislili početi", rekao je Vučić.
Gospodine Vučiću,
— Mila Popovic (@milabizjak) August 5, 2024
Pustite prazne priče i šta je bilo pre dve decenije. SSP postoji pet godina i te 2002. godine se niko od nas nije bavio politkom.
Obećali ste Vi lično da će 2022. biti Tiršova 2. Nije Vas sramota da se sada slikate i obećavate da će biti za tri godine️ pic.twitter.com/vSu36pgAro
Onda je njegov govor postao neobičan, kad je prešao na temu litija. Vrijeđao je i objašnjavao kako niko ne brine o građanima kao on, stoga ih čeka katastrofa ako neko umjesto njega dođe na vlast. Tvrdio je da nikome ništa nije obećao i da oni koji pričaju o rudniku nemaju pojma, za razliku od njega. Spomenuo je i proslavljenog košarkaškog trenera Duška Vujoševića.
"Da ne pričamo o tim lažima kako je on rekao, da se kopa. Vujošević ili neko, neki sličan lažov. Kaže da se kopa na mnogo mjesta u Srbiji. Kako se usuđuješ, brate, kako te nije sram tako lagati. Bit će ukupno 140 hektara rudnika, još 80 hektara postrojenja, što je svega 220 hektara. Ovo je mali komad zemlje, ništa više", rekao je Vučić.
Nastavio je govor, objašnjavajući kako je politika jedno, a sport drugo: "Možeš psovati koliko hoćeš, samo nemoj lagati. Nemamo gdje drugdje rudariti litij jer ga nema. Jako bih ga volio imati, ali ga nema."
Toliko mu je kopanje litijuma pitanje života i smrti da je malo pre upao i u noćni RTS dnevnik da se kao najveći licemer slika ispred Dečije klinike i on objasni:
— Marinika Tepić (@MarinikaTepic) August 5, 2024
da će nam deca biti zdrava, da će “nekih čestica” biti samo ispod zemlje i to malog komada zemlje od 220 hektara! pic.twitter.com/rlQqPCI14b
Sljedeću poruku uputio je stručnjacima i pojedincima koji ga ne vole.
"Razumijem zašto me toliko mrze i zašto žele moju glavu. Slušam te stručnjake koji ne vole ništa na svijetu osim novca. Svaki drugi dan su u Vladi Srbije i zovu me i traže novac. Ja sam iskren, nikad ništa nisam uzeo, a ovi drugi jesu. Mi smo zlikovci, a oni su neka fina gospoda. Želite li da vam takvi ljudi vode državu? Da je vaša zemlja ravna ploča. Želite li da odgajaju vašu djecu? Pa što će ti bolnice? Napij se rakije i izliječio si svaku bolest. To bi mi rekao moj otac prije 35 godina, je li to ono što želite da vodi državu?", pitao je Vučić.
Ček, jel to pijani Barba istakao kandidaturu za Predsednika Srbije ili je psiho opet uzeo pogrešnu terapiju? pic.twitter.com/zq6R8EJONM
— Stonexman️ (@stonexman) August 5, 2024
Uslijedio je i najskandalozniji dio njegovog obraćanja gledateljima, tvrdi Nova.rs. Govoreći o liječenju tzv. djece leptira, predsjednik je izvrijeđao sve koji su učestvovali u akcijama prikupljanja pomoći za bolesnu djecu i zaposlenike fondacija.
"Toliko smo novca uložili da me stvarno sram na to odgovoriti. Reći ću vam, to liječenje košta 600 hiljada eura, radi se o opeklinama. Bit će dostupno najkasnije 13. ili 14. augusta ovdje u Beogradu. Za jedno dijete košta 600 hiljada eura, a ima djece za koju smo izdvojili dva miliona eura. Država Srbija je sve to oduvijek radila, sve ovo što vi pričate kako se skuplja okolo, uglavnom niko ništa nije skupljao", rekao je predsjednik.
— Bačka Kulen Zmija (Salami Serpente Bachkorum) (@Slaba_Vajda) August 5, 2024
Zatim je naglo prešao na temu Partizanovog poreznog duga...
"Ono kad vam neki košarkaški klubovi kažu kako navijači plaćaju porez, a mi od toga dobijemo nula. Ovdje je sve tako inverzno. Sve je to laž", kazao je Vučić.
Svijet
TRUMP VEČERAS UKIDA SANKCIJE SIRIJI: "Želimo pomoći nakon građanskog rata"
Prije 12 min0
Svijet
ZATEGNUTI ODNOSI MOSKVE I BAKUA: Azerbajdžan pretresao prostorije ruske televizije
Prije 13 min0
Ekonomija
SUNOVRAT TZV. "BOLJEG DIJELA BiH": Stanje u javnim preduzećima u RS je šokantno
Prije 17 min0
Zdravlje
KORISNE PREPORUKE FARMACEUTA: Ovo je greška koju porodice najčešće prave prije odmora
Prije 20 min0
Regija
AMBASADA SAD U SRBIJI IZDALA UPOZORENJE ZA SVOJE GRAĐANE: "Pripremite dovoljno vode i hrane"
28. Jun. 20250
Regija
TOPOVSKI UDARI, BAKLJE, PALICE... BEOGRAD GORI: Baš kao što je Vučić obećao, policija počela tuči demonstrante, stižu jezivi snimci... (FOTO, VIDEO)
28. Jun. 20250
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
Prije 17h0
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
29. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.