Svijet
DUBAI NA KOLJENIMA: Od 20 miliona turista do sablasno praznih restorana
Prije 6h0
ZDF piše kako je pronađena rupa u ogradi te da su za potrebe uviđaja uzeti uzorci vode.
Evropa
14. Avg. 2024
0
Kasarna Bundeswehra u Kölnu od jutros je u blokadi. Policija, vojna policija i vojna protivobavještajna služba Bundeswehra istražuju sumnju na čin sabotaže protiv vojske, javlja Spiegel.
Nagađa se kako je netko provalio u kasarnu i kontaminirao vodu. U internoj komunikaciji hitno su pozvani vojnici i civilne snage da ni pod kojim uvjetima ne uzimaju vodu za piće. Nijedan drugi vojnik trenutno ne smije ući u tu kasarnu.
ZDF piše kako je pronađena rupa u ogradi te da su za potrebe uviđaja uzeti uzorci vode.
-Kasarna je u neposrednoj blizini zračne luke-
U kasarni je smješteno nekoliko zapovjednih tijela, kao i vojnih i civilnih odjela Bundeswehra. Zračne snage saveznog ministarstva odbrane te flota zrakoplova kojima lete njemački kancelar Olaf Sholz i njegovi ministri također su smještene tamo budući da se kasarna nalazi u neposrednoj blizini zračne luke Köln.
U kasarni, koja ima svoj vodovod, radi oko 4300 vojnika i 1200 civilnih radnika.
Osoblje koje je još uvijek u kasarni zamoljeno je da obrati pažnju na "nepoznate osobe u vidokrugu" te da prijavi "svako sumnjivo ponašanje". Spiegel piše kako to ukazuje da nadležni pretražuju teren u potrazi za mogućim počiniteljima sabotaže. Kasarna će do daljnjeg ostati zatvorena.
federalna.ba/Srna
Svijet
DUBAI NA KOLJENIMA: Od 20 miliona turista do sablasno praznih restorana
Prije 6h0
Rat u zalivu
BAHREIN NA UDARU "PRIJATELJSKE VATRE": Historija se ponavlja – Američki Patriot zakazao i pogodio kuću u Manami (VIDEO)
Prije 6h0
Rat u zalivu
SNIMAK OBARANJA "UBICE TENKOVA": Iranska PVO ne prašta, američki ponos pao u more (VIDEO)
Prije 7h0
Rat u zalivu
SMRTNA ZAMKA U PERZIJSKOM ZALJEVU: Teheran pripremio pakleni doček za američke marince
Prije 7h0
Evropa
DRAMATIČNA RASPRAVA U ITALIJANSKOM PARLAMENTU NAKON PORAZA U ZENICI: "Ovo je slom italijanskog nogometa, ukraden je san našim mladima. Moramo učiti od Bosanaca...!"
01. Apr. 20260
Evropa
POČELA OPERACIJA SPAŠAVANJA ORBANA: Sat otkucava, Trump šalje svog čovjeka u pomoć!
Prije 15h0
Evropa
MACRON BACIO RUKAVICU U LICE TRUMPU: "Bombe neće donijeti rješenje. Pogledajte šta se dogodilo...!"
Prije 14h0
Evropa
HLADAN TUŠ ZA TRUMPA: Stigao mu oštar odgovor iz Evrope nakon najave povlačenja iz NATO-a
01. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.