Vijesti
SPASILAČKE EKIPE USPJELE STIĆI DO NJE: U toku akcija spašavanja trudnice u bh. gradu
25. Dec. 20240
Pokušali su devet puta da je ožive, ali nije davala nijedan znak života
Hronika
25. Avg. 2024
0
Porodica Enise Čičić (41) iz Prijepolja prošla je kroz nezamislivu tragediju nakon što je Enisa preminula poslije porođaja 20. avgusta u Opštoj bolnici Prijepolje.
Enisina majka, Bahrija Čičić, opisuje potresne trenutke kada je saznala da je njena kćerka preminula.
"Kćerka me je pozvala da mi javi da se porodila: 'Rodila sam curicu!' Poslije pola sata pozvao me je doktor i rekao da je Enisi loše i da dođem do bolnice. Bila sam sama, pala sam u hodniku, ali pridigla sam se i požurila u bolnicu... A tamo - šok! Utrčala sam u hodnik, smirivalo me je osoblje, ponavljala sam: 'Je l' mi živa Enisa?' Rekli su da je preminula, a nisu mi dali ni da je vidim!", priča potresena majka.
Porodica navodi da je Enisa imala urednu trudnoću, a termin porođaja bio je između 15. avgusta i 3. septembra. Kada su bolovi počeli 19. avgusta, Enisa je pregledana i vraćena kući s uputom da se vrati ujutro. Prema riječima majke, bolovi su postajali sve intenzivniji, a sljedećeg jutra su ponovo otišli u bolnicu. Tada je Enisa primljena na odjeljenje, dok je njena majka vraćena kući.
Dok je ona bila kući i kćerki kuhala supu, ona joj se presretna javila i rekla da je rodila kćerku. Međutim, samo pola sata kasnije uslijedio je poziv iz bolnice da joj je kćerka mrtva.
Sestra preminule, Merisa Čičić, koja je imala 41 godinu, rekla je da su im u bolnici rekli da je porođaj bio prirodan i da je sve išlo u skladu sa planom, dok su naglasili da je Enisa iznenada izgubila svijest. U porodici je prisutna sumnja zbog odluke da Enisa rodi prirodnim putem s obzirom da je imala 41 godinu.
"Jedna doktorica koja je bila u prostoriji je primijetila da joj Enisa ne odgovara na pitanja, okrenula se i vidjela da su joj oči i vilica ukočeni. Pokušali su devet puta da je ožive, ali nije davala nijedan znak života. Tako su nam rekli u bolnici. Doktor koji ju je porađao rekao mi je da su je odjednom izgubili. Trebalo je da je pošalju negdje, to je rizično u 41. godini, nije nam jasno ni zašto su dozvolili da se prirodno porađa. Ništa više ne možemo da kažemo dok ne stigne nalaz sa obdukcije.
Porodica je već kontaktirala policiju i čeka nalaz obdukcije kako bi saznali uzrok smrti. Iako je beba, kojoj je dato ime Ena, dobro, porodica je duboko pogođena gubitkom majke.
Suprug preminule, Armin Bećirović, rekao je da su svi u šoku i da se nadaju da će pronaći snagu da prebrode ovu tragediju zbog bebe.
"Porodila se u 11.48, a smrt je nastupila u 12.20. Pokušavali su da je ožive. U šoku smo svi. Radovali smo se djetetu i da majka bude uz dijete, ali nažalost... Valjda ćemo imati snage da prebrodimo ovo. Moramo zbog djeteta. Bebu viđam svaki dan, još je u bolnici, jer moraju da prođu 72 sata da bi se izvadili neki rezultati i da bi se provjerilo da li je beba spremna za otpust.
Inače, Enisi je ovo bilo treće dijete, prenosi Republika.
Vijesti
SPASILAČKE EKIPE USPJELE STIĆI DO NJE: U toku akcija spašavanja trudnice u bh. gradu
25. Dec. 20240
Društvo
TRAGEDIJA KOJA JE POTRESLA REGION: Nakon smrti mlade majke iz BiH, njemački doktor kleknuo pred...
19. Nov. 20240
Hronika
"ŽIVOTE, SAD SI NA BOLJEM MJESTU, VOLIM TE": Oglasio se neutješni muž preminule Elme
16. Nov. 20240
Društvo
LIJEPA PRIČA IZ NAŠE DOMOVINE: Medicinska sestra porodila trudnicu u sanitetu hitne
06. Jan. 20240
Svijet
ŠTA SE IZA BRDA VALJA: Odustaje li Donald Trump od plana raseljavanja stanovnika Gaze
Prije 4 min0
Vijesti
SAFETU SOFTIĆU SE NIJE SVIDIO HELEZOV POTEZ PREMA SRBIJI: "Trebao je tri puta mjeriti, može biti posljedica"
Prije 12 min0
Svijet
PO ZAVRŠETKU PREGOVORA: Rusi i Ukrajinci u Turskoj dogovorili najveću razmjenu zarobljenika dosad
Prije 12 min0
Mini market
PO DOGOVORU NIKŠIĆA I ČOVIĆA: U toku je politička čistka unutar Porezne uprave FBiH
Prije 13 min0
Hronika
PAR NA SAVSKOM NASIPU U GLUHO DOBA UŽIVAO U INTIMI, A ONDA JE KRENUO UŽAS: Muškarac prevezen u Hitnu
13. Maj 20250
Hronika
POTVRDIO ADVOKAT IFET FERAGET: Aliji Delimustafiću će se suditi u federalnom POSKOK-u
14. Maj 20250
Hronika
OSUĐEN ZA ZLOČINE U BiH I FRANCUSKOJ: Uhapšen Lionel Dumont, koji je 1999. pobjegao iz sarajevskog zatvora
15. Maj 20250
Hronika
U KORITU MILJACKE, ISPOD TUNELA ČELJIGOVIĆI: Pronađeno beživotno tijelo sutkinje Kantonalnog suda Arijane Ljuce
14. Maj 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.