Jeste li znali
PRAVILNA PODEŠAVANJA: Evo šta zapravo znače brojevi na točkiću u frižideru i kako da ih pravilno podesite
Prije 21 min0
(...) nije bilo nikakvog utamničenja.
Regija
18. Sep. 2024 18. Sep. 2024
0
Nakon srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića o privođenju srbijanskog glumca Sergeja Trifunovića oglasio se i ministar unutarnjih poslova Hrvatske Davor Božinović.
"U Hrvatskoj politika niti hapsi niti pušta. Što se tiče presude, dobio sam informaciju kako je Prekršajni sud u Splitu odlučio. Splitska policija je takvih prekršaja ove godine imala 210, a na razini Hrvatske 1400 za vrijeđanje i omalovažavanje službenih osoba. Čini mi se da u ovom trenutku policijska uprava mora izdati samo neko rješenje vezano uz Zakon o strancima", rekao je Božinović novinarima u Saboru nakon aktualnog prijepodneva.
Upitan o komentarima srbijanskog predsjednika Vučića, Božinović je kazao: "Nikakvo utamničenje nije bilo, u trenutku kada je ta vijest izašla gospodin Trifunović je bio na slobodi i bilo mu je zakazano ročište.
Toga nema, to nije naša praksa. Sudovi sude po zakonu. Mi nemamo zakone koji se tiču poznatih osoba i manje poznatih osoba, imamo zakone po kojima odluku donosi sud", poručio je.
Podsjetimo, Trifunović je u ponedjeljak navečer uhapšen na graničnom prijelazu Bajakovo te je ispitan u policijskoj stanici u Splitu zbog tekstova neprimjerenog sadržaja koje je ranije objavio na društvenim mrežama i u kojima je grubo vrijeđao policiju i policijske službenike. Zbog toga je Trifunović danas osuđen na na 60 dana zatvora uvjetno, no po izlasku sa suda pristupio mu je policajac u civilu te ga priveo u stanicu kako bi se utvrdila zakonitost njegovog boravka u Hrvatskoj temeljem Zakona o strancima.
Jeste li znali
PRAVILNA PODEŠAVANJA: Evo šta zapravo znače brojevi na točkiću u frižideru i kako da ih pravilno podesite
Prije 21 min0
Vijesti
ZAŠTO SE BLOKIRA RAD DOMA NARODA PSBiH: Delegati SNSD-a ne žele da prođu rješenja kojim bi teret arbitraže pao na RS
Prije 22 min0
Svijet
KOLUMBIJSKI PREDSJEDNIK UZDRMAO JAVNOST: "U srži sukoba Amerike i Venezuele nije droga, nego..."
Prije 30 min0
Društvo
DREVNI POZDRAV: Nastavnica bosanskog jezika u osnovnoj školi zabranila učeniku da se pozdravlja kao Alija Izetbegović
Prije 32 min0
Regija
ALARMANTNO, IZ BRUXELLESA: Europarlamentarci zvone na uzbunu – „Video snimke, fotografije i iskazi svjedoka sugeriraju da je Vučić...“
25. Nov. 20250
Regija
VUČIĆ SAMO ŠTO NE PLAČE: Od jutros nemamo dobre vijesti...
23. Nov. 20251
Regija
ŠEF NATO SAVEZA MARK RUTTE: "Znamo šta radi Srbija, ali nismo naivni..."
25. Nov. 20250
Regija
AMERIČKE SANKCIJE ŽESTOKO UDARAJU: Vučić se obratio naciji - "U pitanju je ceo život u Srbiji!"
Prije 23h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.