Politika
"NADAM SE SADA, DA SE NERMIN NIKŠIĆ NEĆE SVETITI JABLANICI": Numanović i Bajrović o pobjedi kanidata SDA
03. Nov. 20240
Na sjednici je razgovarano i o trenutnoj situaciji na područjima pogođenim katastrofalnim poplavama i odronima.
Vijesti
18. Okt. 2024
0
Na sjednici Općinskog štaba civilne zaštite Jablanica održanoj u petak donesena je Naredba kojom se redovno odvijanje nastave u JU Osnovna škola "Suljo Čilić" i JU Srednja škola Jablanica nastavlja u ponedjeljak, 21. oktobra, gdje je to moguće, saopćeno je iz Općine Jablanica.
Pritom se dodaje da će za učenike koji su spriječeni da prisustvuju nastavi, ista biti organizirana online.
Na sjednici je razgovarano i o trenutnoj situaciji na područjima pogođenim katastrofalnim poplavama i odronima. Kao i na prethodnim sjednicama, bilo je govora o aktivnostima općinskih službi - PS Jablanica, Doma zdravlja Jablanica, Merhameta, Crvenog križa Jablanica, Centra za socijalni rad, JKP Jablanica d.d. u stečaju.
Kako je istaknuto, sva raspoloživa mehanizacija i ljudstvo angažirano je na sanaciji štete, odnosno čišćenju terena i pružanju pomoći ugroženom stanovništvu.
Brojne putne komunikacije na području općine Jablanica i dalje su uvjetno prohodne, a tijekom jučerašnjeg dana "uvjetno" je uspostavljena putna komunikacija prema naselju Čehari. Dio Glodnice i dalje je prometno izoliran.
Svi raspoloživi resursi konstantno rade na uspostavi putnih komunikacija, koje su pretrpjele ogromna oštećenja, kaže se u saopćenju.
Politika
"NADAM SE SADA, DA SE NERMIN NIKŠIĆ NEĆE SVETITI JABLANICI": Numanović i Bajrović o pobjedi kanidata SDA
03. Nov. 20240
Društvo
TRAŽE ODGOVORE: Mještani Donje Jablanice uputili hitne zahtjeve, najavljuju blokiranje ceste M17 ako...
26. Okt. 20240
Vijesti
NAKON ŠTO SU ODGOĐENI ZBOG POPLAVA I KLIZIŠTA: Poznat datum održavanja izbora u Jablanici
22. Okt. 20240
Vijesti
"SB" U JABLANICI: Počela kolektivna dženaza žrtvama poplava; Reis Kavazović - "Tuga duboka i slamajuća" (FOTO)
15. Okt. 20240
Hronika
NAKON STRAŠNE TRAGEDIJE NA ELBRUSU: Dvojica preživjelih alpinista se uskoro vraćaju u BiH
Prije 19 min0
Ekonomija
OBJAVLJEN NOVI IZVJEŠTAJ O TRŽIŠTU NEKRETNINA: Evo gdje je prodat najskuplji stan u Federaciji BiH
Prije 22 min0
Ekonomija
PROFITABILNOST IZNAD PROSJEKA: Turizam u Federaciji BiH puni budžet, prihodi porasli za... (FOTO, VIDEO)
Prije 31 min0
Mini market
SUKOB O KOJEM SVI PRIČAJU: Vukanović optužio Dacešina da uzima stotine hiljada maraka od političara, stigao mu brzi odgovor
Prije 43 min0
Vijesti
DRAMATIČNO STANJE U REPUBLICI SRPSKOJ: Narod se digao, postavljaju bilborde protiv Dodikovih ljudi...
25. Jul. 20260
Vijesti
STIGLA OŠTRA REAKCIJA IZ AMERIČKE AMBASADE: "Američku politiku prema BiH utvrđuju isključivo predsjednik i ovlašteni zvaničnici Vlade SAD!"
24. Jul. 20260
Vijesti
ŠTA ČEKA PENZIONERE U SEPTEMBRU?: Ministar Delić objasnio kako će biti obračunato konačno povećanje
25. Jul. 20260
Vijesti
VELIKA VIJEST IZ SJEDINJENIH DRŽAVA: Trump poštedio BiH i zapadni Balkan!
24. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.