Regija
SDP O THOMPSONOVOM KONCERTU: "Svjedočili smo svjetskoj sramoti. Plenković je to podržao!"
Prije 10 min0
Iz sarajevskog Kantonalnog suda su potvrdili da je odbijena žalba Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu kao neosnovana te potvrđena presuda Opštinskog suda u Sarajevu iz jula 2023.
Vijesti
29. Okt. 2024
0
Kantonalni sud u Sarajevu je bivšoj federalnoj ministarki kulture i sporta Zori Dujmović potvrdio oslobađajuću presudu za zloupotrebu položaja.
Iz sarajevskog Kantonalnog suda su potvrdili da je odbijena žalba Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu kao neosnovana te potvrđena presuda Opštinskog suda u Sarajevu iz jula 2023, piše Detektor.
Dujmović je prvostepenom presudom oslobođena krivice da je od 1. juna 2015. do 1. jula 2016. godine, postupajući u svojstvu službene osobe, kao federalna ministarka kulture i sporta svjesno propustila utvrditi da li četiri osobe ispunjavaju uslove za poziciju savjetnika, već je po obavljenom razgovoru s navedenim kandidatima potpisala rješenja o postavljenju.
Kako je navedeno u optužnici, osobe koje su postavljene na ove pozicije nisu ispunjavale uslove propisane Pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji Ministarstva kulture i sporta Federacije.
Pri izricanju nepravosnažne presude navedeno je da, prilikom ocjene dokaza, Sud nije našao van razumne sumnje subjektivni element krivičnog djela i umišljaja.
Krajem avgusta, na žalbenoj sjednici Kantonalno tužilaštvo je predlagalo da se presuda ukine i predmet vrati na ponovno suđenje ili preinači, dok je Odbrana predlagala odbijanje ove žalbe.
Na ovu presudu nije dozvoljena žalba.
Regija
SDP O THOMPSONOVOM KONCERTU: "Svjedočili smo svjetskoj sramoti. Plenković je to podržao!"
Prije 10 min0
Sport
"KRV MI KLJUČA...!": Kompany bijesan zbog teške povrede Jamala Musiale
Prije 22 min0
Svijet
VJERSKA CEREMONIJA U TEHERANU: Ajatolah Khamenei se prvi put pojavio u javnosti od rata s Izraelom
Prije 33 min0
Politika
AVDO AVDIĆ DONOSI NOVE EKSKLUZIVNE INFORMACIJE: Novi tajni pregovori u toku, u sve su upetljani Amerikanci, Dodik "obećao" povlačenje sa čela SNSD-a, ali i POSTAVIO USLOVE...
Prije 47 min0
Vijesti
EKSKLUZIVNI TAJNI TRANSKRIPTI BIJELE KUĆE: "Kad je Bosna postala 'oblast', a Bošnjaci proglašeni opasnošću"
04. Jul. 20252
Vijesti
ALMIR DŽUVO ZAOBIŠAO POLICIJU: Šef OSA-e lično odvezao Dodika do suda
Prije 21h4
Vijesti
MINISTAR HELEZ PRENIO MMF-u: "Nisu nam potrebna dodatna zaduživanja!"
03. Jul. 20250
Vijesti
KONAČNO SE POJAVIO: Milorad Dodik s advokatom došao u Tužilaštvo BiH, oni ga saslušali, pritvor mu ukinut!
04. Jul. 20254
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.