Vijesti
ŠTA LI ĆE NA OVO REĆI KONAKOVIĆ I TROJKA: Sud u Strazburu presudio u korist Novalića i Solaka
Prije 19 min0
(...) optužene zbog ignorisanja vršnjačkog nasilja.
Hronika
07. Nov. 2024 07. Nov. 2024
0
Općinski sud u Sanskom Mostu potvrdio je optužnicu protiv direktorice JU OŠ "5. oktobar" Sanski Most Delalić Azre (46), te pedagogice Hasić Dževide (47) i učiteljice Delić Asmire (44) kojom se Delalić Azri stavlja na teret osnovana sumnja da je počinila krivično djelo nesavjestan rad u službi.
Sve tri su optužene kao saizvršiteljice počinile krivično djelo sprečavanje i neizvršavanje mjera za zaštitu maloljetnika.
Naime, Tužilaštvo tereti Delalić Azru da je kao direktor navedene škole tokom školske 2022. godine i u prvoj polovini školske 2023. godine, ignorirala prijave vršnjačkog nasilja prema maloljetnom učeniku škole, kao i da nije poduzela mjere i radnje kako bi se nasilje zaustavilo, što je rezultiralo ponovnim i učestalim nasiljem prema maloljetnom učeniku od strane vršnjaka, narušavanjem psihičkog zdravlja i duševnim patnjama, odnosno težim povredama njegovih prava.
Optuženima Delalić Azri, Hasić Dževidi i Delić Asmiri se kao saizvršiteljicama, između ostalog, stavlja na teret da su u navedenom periodu oštećenog maloljetnika najmanje 6 puta odvodile u prostorije biblioteke za vrijeme nastave i ispitivale o tim događajima, od čega su dva puta zaključavale prostorije biblioteke, a ta ispitivanja su trajala od sat do sat i po vremena, prilikom kojih su galamile na oštećenog, govorile mu da je on uzrok problema koje ima sa drugim učenicima, te da će dobiti ukor i biti izbačen iz škole, te da on i njegov otac uništavaju ugled škole i grada, pa je uslijed takvog čestog i kontinuiranog zlostavljanja od strane optuženih i izloženosti vršnjačkom nasilju zadobio duševne patnje jakog inteziteta.
Tužilaštvo će osnovanost optužnice dokazivati saslušavanjem svjedoka, vještaka, kao i izvođenjem materijalne dokumentacije.
U narednom periodu se očekuje zakazivanje ročišta za izjašnjenje o krivici pred Općinskim sudom u Sanskom Mostu.
Vijesti
ŠTA LI ĆE NA OVO REĆI KONAKOVIĆ I TROJKA: Sud u Strazburu presudio u korist Novalića i Solaka
Prije 19 min0
Ekonomija
CIJENE STANOVA DIVLJAJU: Ni dvije prosječne plate ne mogu pokriti cijenu jednog kvadrata
Prije 26 min0
Društvo
LJEPOTE OD KOJIH ZASTAJE DAH: Čudesna rijeka oduševljava turiste, stižu sa svih strana
Prije 27 min0
Politika
KUHA U SDS-U, NAČELNIK GACKA OTKRIVA DETALJE SASTANKA: Vukota Govedarica javno progovorio o ponudi Draška Stanivukovića
Prije 34 min0
Hronika
SAM KRENUO NA IZRAELSKU VOJSKU: Palestinski borac prišao tenkovima, a zatim kroz otvore... (VIDEO)
Prije 12h0
Hronika
UŽASNE VIJESTI OVO JUTRO STIŽU IZ TUZLE: Na magistralnom putu u blizini glavne autobuske stanice...
Prije 12h1
Hronika
LJEKARI SU MOGLI SAMO KONSTATIRATI SMRT: Porodični odmor na plaži pretvorio se u tragediju...
11. Jul. 20250
Hronika
OVO JE GORAN KOJEG JE KOMŠIJA PREGAZIO KOLIMA: Sin u zatvoru saznao za smrt oca (FOTO)
10. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.