Hronika
BOMBA NA DRVETU, SAČEKUŠE I LIKVIDACIJE SNAJPEROM: Nakon zatišja počela nova runda rata kavčana i škaljaraca, četvoro ubijeno za pet mjeseci (FOTO)
09. Nov. 20240
"Određen im je svima pritvor, zbog krivičnog djela kriminalno udruživanje, teško ubistvo i nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija", rečeno je iz Višeg suda u Podgorici
Hronika
14. Nov. 2024
0
Sudija za istragu Višeg suda u Podgorici odredio je pritvor do 30 dana Aleksandru Daciću, Miljani Marjanoviću, kao i atraktirvnoj Baranki Nikoleti Uskoković, koji se dovode u vezu sa ubistvom Petra Lipovine i Žarka Pejakovića.
"Određen im je svima pritvor, zbog krivičnog djela kriminalno udruživanje, teško ubistvo i nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, svima zbog opasnosti od bjekstva, opasnosti od utjecaja na svjedoke i opasnosti od ponavljanja krivčnog djela", izjavila je za Vijesti savjetnica za odnose sa javnošću tog suda Marija Raković.
Navodni pripadnici kavačkog klana Lipovina i Pejaković ubijeni su 6. novembra na ulazu u Podgoricu, kada su dvije osobe sasule rafal iz automatskog oružja na "BMW" u kojem su bili.
Crnogorski mediji objavili su da su napadači pobjegli Renaultom koje su zapalili, a potom su ušli u crni automobil Volkswagen Polo kojim su pobjegli. Vlasnik Pola koji je saslušan, navodno je izjavio da je to vozilo prodao Daciću, koji se u policijskoj evidenciji vodi kao bezbjednosno interesantna osoba.
Privatna Arhiva, RINA Ubijeni kavčani u Podgorici
Prema policijskim informacijama, kako su prenijeli mediji, Lipovina je bio visokorangirani pripadnik cetinjskog ogranka kavačke kriminalne grupe. Tom klanu, prema istom izvoru, pripadao je i drugi stradali - Pejaković, piše Kurir.
Prvi je krajem 2023. a drugi 25. oktobra napustio Istražni zatvor u Spužu, jer u zakonskom roku od tri godine nisu donesene prvostepene presude u predmetima organizovanog kriminala.
Više državno tužilaštvo sumnje protiv Baranke Nikolete Uskoković (20), koja je uhapšena u sklopu istrage o ubistvu "kavčana" Petra Lipovine (42) i Žarka Pejakovića (26), zasniva i na zapisima sa nadzornih kamera.
Prema navodima Dana, ti video zapisi se kako crnogorsko tužilaštvo sumnja odnose, između ostalog, na događaj vezan za iznajmljivanje stana u kojem su boravili pripadnici kriminalne organizacije koji se dovode u vezu sa pomenutim ubistvima.
Takođe, portal Dan došao je do fotografije iz policijske i tužilačke istraga, koja je "izvučena" iz jednog od snimaka sa nadzornih kamera, na njoj je prikazana osumnjičena Uskoković, koja se na saslušanju branila šutnjom.
"Osumnjičena je dana 04. oktobra bila u društvu Miljana Marijanovića i agenta za nekretnine prilikom postizanja dogovora o iznajmljivanju stana, kao i da je u tom stanu boravila zajedno sa ostalim za sada neidentifikovanim članovima kriminalnog udruženja, ali i da je na taj stan donosila neophodne namirnice, da se i nakon 4. oktobra koristila vozilom marke "polo", vlasništvo Dacić Aleksandra. Na teret joj se stavlja da je sve činila u cilju obezbeđivanja skrivanja članova grupe koji su učestvovali u ubistvu", navodi se u dokumentu.
Hronika
BOMBA NA DRVETU, SAČEKUŠE I LIKVIDACIJE SNAJPEROM: Nakon zatišja počela nova runda rata kavčana i škaljaraca, četvoro ubijeno za pet mjeseci (FOTO)
09. Nov. 20240
Hronika
NOVI DETALJI BRUTALNE LIKVIDACIJE: Ubice ostavile puške da izgore u vozilu
08. Nov. 20240
Hronika
KAO U AKCIONIM FILMOVIMA: Objavljen snimak nakon ubistva kavčana u Podgorici (VIDEO)
07. Nov. 20240
Hronika
PRVI SNIMCI SA MJESTA REŠETANJA NA CETINJU: Jedan metak presudio škaljarcu
27. Sep. 20240
Hronika
I DALJE SE TRAGA ZA DVOJICOM: Osumnjičenima za učešće u ubistvu Kostića određen pritvor
Prije 6 min0
Sport
TUŽNA VIJEST STIŽE IZ MAKEDONIJE: Preminuo rukometni stručnjak iz BiH
Prije 13 min0
Politika
KOALICIJA "POD LUPOM": Izborna pravila najčešće kršili SNSD, SDS, SDA i HDZ BiH
Prije 15 min0
Hronika
POTVRĐENA OPTUŽNICA PROTIV 13 OSOBA: Tužilaštvo KS ih tereti da su "oprali" više od 2,5 miliona KM
Prije 21 min0
Hronika
LIJEPA STUDENTKINJA UBIJENA, UHAPŠEN MLADIĆ IZ BOSNE: Policija razvalila vrata njenog stana, pa zatekla JEZIVE scene
13. Jan. 20250
Hronika
HOROR NA PALAMA: Aleksandar Tomić ubijen pa zakopan u šumi, osumnjičen Ivan Divljan
Prije 21h0
Hronika
IZBRISAO VIDEO, ALI BILO JE PREKASNO: Podnijeta krivična prijava protiv Dejana Furtule, na mostu u Višegradu je...
14. Jan. 20250
Hronika
DETALJI STRAVIČNE SAOBRAĆAJNE NESREĆE: Vatrogasci sjekli vozila, tri osobe poginule na licu mjesta, 6 DJECE OSTALO BEZ RODITELJA
12. Jan. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.