Ekonomija
ŠTA JE SVE KUPIO GORDAN PAVLOVIĆ: Milioni, akvizicije i visoki rizik
08. Jan. 20260
Ova strateška akvizicija predstavlja važan korak u širenju geografske prisutnosti bh. firme i jačanju njegove pozicije na tržištu EU.
Ekonomija
14. Nov. 2024
0
Neimax, vodeći proizvođač kartonske ambalaže u BiH, s velikim zadovoljstvom objavljuje akviziciju kompanije Val-pak d.o.o. iz Nove Gradiške, Republika Hrvatska.
Ova strateška akvizicija predstavlja važan korak u širenju geografske prisutnosti Neimax-a i jačanju njegove pozicije na tržištu EU.
Neimax je prepoznat kao lider u industriji valovitog kartona i proizvodnje kartonske ambalaže, a proširenje na tržište Hrvatske omogućava dodatni korak u razvoju kompanije. Kako bi nastavio sa svojim ambicioznim planovima rasta, Neimax će se fokusirati na jačanje svoje ponude, sa posebnim naglaskom na održivost životne sredine, koja je jedan od ključnih strateških ciljeva za budućnost.
– Ova akvizicija je veoma važan trenutak za nas. Sretni smo i ponosni što smo integrisali Val-pak u naš tim. Kroz ovaj korak, Neimax ne samo da širi svoje kapacitete, već dobija i vrlo kvalitetan kadar koji je izuzetno posvećen svom poslu. Zajedno sa Val-pakom, očekujemo blistavu budućnost koja će donijeti koristi kako našim kupcima, tako i zaposlenima i lokalnoj zajednici – izjavio je Ermin Neimarlija, komercijalni direktor Neimax-a.
Val-pak, porodična kompanija sa 19 godina tradicije, specijalizovana je za proizvodnju kartonskih kutija u malim serijama. Tokom svog poslovanja, Val-pak je izgradio snažnu reputaciju zahvaljujući visokom kvalitetu proizvoda i posvećenosti svojim kupcima.
Sada, kao dio Neimax-a, Val-pak će nastaviti da funkcioniše sa postojećom menadžerskom strukturom, pružajući sigurno i pouzdano snabdijevanje visokokvalitetnim valovitim kartonom i kartonskom ambalažom.
– Val-pak zadržava svoju menadžersku strukturu i potpuno je posvećen kontinuiranom usluživanju svojih lojalnih kupaca, unapređenju svoje reputacije, kvaliteta i usluge. Sigurni smo da će sinergija između Neimax-a i Val-paka doprinijeti daljem rastu i obostranoj uspješnoj budućnosti – dodao je Neimarlija.
Ova akvizicija takođe ima pozitivan uticaj na lokalnu zajednicu, jer se očekuje povećanje proizvodnih kapaciteta i broj zaposlenih, čime će Neimax i Val-pak zajedno doprinijeti razvoju regiona i održivom rastu industrije kartonske ambalaže.
O Neimax-u: Neimax d.o.o. je kompanija koja proizvodi dvoslojni, troslojni i petoslojni valoviti karton i kartonsku ambalažu u B, C, E, BC i BE valovima. Sa dugogodišnjim iskustvom i snažnom posvećenošću kvalitetu i održivosti, Neimax se etablirao kao lider u industriji valovitog kartona i kartonske ambalaže u BiH nudeći kvalitetna rješenja u raznim industrijama.
Neimax danas posluje na dvije lokacije u Visokom, zapošljava 90 osoba i strana tržišta osvaja proizvodima koji su se do danas uglavnom uvozili u Bosnu i Hercegovinu.
O Val-paku
Val-pak d.o.o. je porodična kompanija sa sjedištem u Novoj Gradiški, koja je specijalizovana za proizvodnju kartonskih kutija u malim serijama. Kompanija postoji već 19 godina i poznata je po kvalitetu svojih proizvoda i posvećenosti kupcima.
Ekonomija
ŠTA JE SVE KUPIO GORDAN PAVLOVIĆ: Milioni, akvizicije i visoki rizik
08. Jan. 20260
Ekonomija
ŠIRE POSLOVANJE: Kompanija koja posluje u Bosni i Hercegovini kupila firmu u susjedstvu...
10. Okt. 20250
Ekonomija
USPJEŠNO ZAVRŠENA AKVIZICIJA: Kanađani zvanično preuzeli Adriatic Metals
03. Sep. 20250
Ekonomija
GODINA VELIKIH AKVIZICIJA: Ovo je osam najvećih preuzimanja u Bosni i Hercegovini
16. Avg. 20250
Ekonomija
NEOČEKIVANI SKOK: Firma iz Foče postala 4. najveći uvoznik u BiH
Prije 3 min0
Ekonomija
ZAVRŠAVA SE DECENIJSKA ERA KOKSARE U LUKAVCU: Počinje kontrolisano gašenje
Prije 5 min0
Regija
U PROCEDURI NOVA, OŠTRA ZAKONSKA RJEŠENJA: Mlađi od 21 godinu neće moću voziti po noći
Prije 12 min0
Ekonomija
PROBLEM ZA ČOVIĆA I HDZ: Zvanični Brisel neće podržati američke planove oko Južne plinske interkonekcije u BiH
Prije 19 min0
Ekonomija
VELIKI PROJEKAT BH. BIZNISMENA: Kreće s gradnjom najvećeg tržnog centra u Sloveniji
10. Feb. 20260
Ekonomija
IZGRADNJA SAVREMENOG AUTOPUTA U PUNOM JEKU: Do mora će se stizati za samo nekoliko sati
10. Feb. 20260
Ekonomija
KERAMIČAR U HRVATSKOJ OBJAVIO KOLIKO ZARAĐUJE: "Ko mi ne vjeruje - ne mora"
10. Feb. 20260
Ekonomija
BH. GIGANT NA KOLJENIMA: Dug premašuje 500 miliona maraka, stečajni upravnik najavio rasplet...
11. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.