Svijet
KREMLJ JOŠ TAKTIZIRA: Mjesto održavanja nove runde pregovora Rusije i Ukrajine bit će...
23. Maj 20250
Govoreći na svom redovnom dnevnom brifingu za novinare, Peskov je rekao da nema promjene u stajalištu u odnosu na ono što je Vladimir Putin rekao u septembru.
Svijet
18. Nov. 2024
1
Kremljev glasnogovornik Dmitrij Peskov je za odluku Sjedinjenih država da ukine zabranu ukrajinskog korištenja dalekometnih projektila na ciljeve duboko u ruskom teoritoriju rekao da uzrokuje "eskalaciju napetosti."
“Očito je da je Bidenova administracija u Washingtonu već na putu da poduzme korake i da su raspravili o njima kako bi nastavili dodavati ulje na vatru i dodatno raspirili napetosti”, ocijenio je Peskov u ponedjeljak, a prenosi Ukrajinska pravda.
U nedjelju navečer Reuters i New York Times objavili su vijest o oštrom zaokretu na polju američke vanjske politike. Objavili su, pozivajući se na neimenovane predstavnike Bidenove administracije da je predsjednik, koji je na funkciji do 31.12.2024., autorizirao korištenje dalekometnih projektila za udar ruske ciljeve duboko na teritoriju Rusije.
Govoreći na svom redovnom dnevnom brifingu za novinare, Peskov je rekao da nema promjene u stajalištu u odnosu na ono što je Vladimir Putin rekao u septembru. Ruski predsjednik rekao je da će napade američkim oružjem na rusko tlo smatrati direktnim uključivanjem NATO-a u sukob.
"The option of freezing the line of combat contact is unacceptable for Russia." - Peskov.
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) November 18, 2024
He added that the conditions formulated by Putin continue to be relevant and they are the ones that need to be met to stop the war.
By the way, one of the factors why Russia wants to… https://t.co/Il6F0ujl4M pic.twitter.com/B2VTirWFeS
Odgovarajući na pitanje ruske agencije Tassa, Peskov je rekao da je Rusija bila upoznata s odlukom administracije Joea Bidena isključivo iz izvještavanja zapadnih medija.
Upitan o nedavnim pokušajima mira turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdoğana, Peskov je rekao da je za Rusku Federaciju neprihvatljivo bilo kakvo takozvano “zamrzavanje” sukoba duž postojeće crte fronte, prenosi N1.
Svijet
KREMLJ JOŠ TAKTIZIRA: Mjesto održavanja nove runde pregovora Rusije i Ukrajine bit će...
23. Maj 20250
Svijet
SLOŽENA TEMA: Jel' Rusija spremna razmotriti prijedlog ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog?
22. Apr. 20250
Evropa
IZ KREMLJA SE OBRUŠILI NA MERZA: Takvi stavovi će dovesti do eskalacije rata u Ukrajini
14. Apr. 20250
Evropa
RUSIJA O DOGOVORENOM MIRU U CRNOM MORU: Zauzvrat ćemo dobiti...
25. Mar. 20250
Vijesti
KO BI SE OVOME NADAO: Evo kakvo nas vrijeme očekuje u narednih nekoliko dana...
Prije 9 min0
Politika
KOŠARAC BI DA DRŽI LEKCIJE: "Manje tumarajte sarajevskim ulicama, otiđite u Banja Luku i dogovarajte"
Prije 6h0
Politika
ČEKAJU DA PROĐU PRAZNICI I SLAVE: Ustavni sud BiH tek krajem januara o ustavnosti Vlade RS
Prije 6h0
Zdravlje
ZABORAVITE NA PREHLADE: Ovih sedam biljaka ima dokazano antivirusno djelovanje
Prije 6h0
Svijet
TRUMP ZAPREPASTIO SVIJET: Procurio plan američkog predsjednika, od iduće godine sve se mijenja...
12. Dec. 20252
Svijet
TIJELA SAHRANJUJU PORED PUTA, LJUDI BJEŽE, OPĆA PANIKA: Gori rat od kog je svijet strepi
12. Dec. 20250
Svijet
TURSKI I RUSKI LIDER, OČI U OČI: Erdogan nakon dugog razgovora s Putinom objavio VELIKU VIJEST!
13. Dec. 20250
Svijet
GORI RUSIJA: Ukrajina izvela dosad neviđene napade dronovima dugog dometa...
12. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.